4 naudas tērēšanas paradumi, kas Tevi var padarīt turīgāku

11:14 am by

kredītlīnijaFinansiālās problēmas parasti nav iespējams atrisināt vienas nakts laikā, taču, ja Tu jau šodien sāksi plānot, kā uzlabot savu materiālo stāvokli, noteikti būsi spēris nozīmīgu soli pretī labākai dzīvei. Lai mainītu ikdienu, ir jāsāk ar saviem paradumiem. Vai esi padomājis, kādi ir Tavi paradumi attiecībā pret naudas pelnīšanu, taupīšanu un izdošanu?

Šajā rakstā mēs esam apkopojuši četrus noderīgus finanšu līdzekļu tērēšanas paradumus, kas nevis padarīs Tavu maciņu plānāku, bet, tieši pretēji, uzlabos Tavu materiālo stāvokli.

  1. Seko līdzi saviem izdevumiem katru dienu.

Ir pienācis laiks paņemt papīra lapu un pildspalvu vai arī izmantot kādu no budžeta plānošanas aplikācijām viedtālruņiem. Centies pēc iespējas detalizētāk piefiksēt, cik daudz un kam tērēji naudu. Lai to izdarītu, Tev būs jākrāj čeki un citi maksājumu apstiprinājuma dokumenti. Šis paradums ļaus Tev atgūt pilnīgu kontroli pār savām finansēm, kā rezultātā Tu daudz vieglāk varēsi izvairīties no naudas problēmām.

  1. Tērē mazāk, nekā pelni.

Šis ir viens no svarīgākajiem principiem, kas jāievēro, ja vēlies kļūt turīgāks. Lai arī, iespējams, Tev tas var šķist pašsaprotams, daudzi cilvēki piedzīvo finansiālas grūtības tieši tādēļ, ka neievēro šo principu.

Lai nodrošinātu šī paraduma ievērošanu, Tev noteikti palīdzēs 1.punkts, proti, budžeta plānošana. Protams, dzīve mēdz būt neparedzama un var gadīties arī neplānotas situācijas, kas rada papildu izdevumus, taču atceries, ka tādos gadījumos noderēt var https://www.crediton.lv/aizdevumi/kreditlinija.

  1. Palutini sevi.

Daudziem naudas taupīšana un budžeta plānošana šķiet nepatīkama, jo viņi uzskata, ka tas ietver striktu izvairīšanos no jebkādām izklaidēm, jautrības un pozitīviem iespaidiem, taču mēs visi esam tikai cilvēki, un ir pašsaprotami, ka vēlamies reizi pa reizei pabaudīt dzīvi. Tādēļ arī laikā, kad strādā pie sava budžeta, neaizmirsti kādreiz atvēlēt līdzekļus sevis palutināšanai, jo Tu esi to pelnījis!

  1. Iemācies biežāk izmantot skaidru naudu.

Par spīti tam, ka tehnoloģiju attīstība savā ziņā ir atvieglojusi mūsu dzīvi, tai skaitā, iepirkšanos, maksāšanai ar karti ir arī savi mīnusi. Skatoties no psiholoģiskā viedokļa, ja mēs neredzam naudas apjomu, kuru izdodam, nereti mēdzam izdot vairāk, nekā vajadzētu.

Tieši tāpēc, ja vēlies uzlabot savu finansiālo stāvokli, dodoties, piemēram, uz lielveikalu, lai pirktu pārtiku, paņem līdzi tikai noteiktu summu skaidrā naudā, ko veltīt šim mērķim. Un pie reizes arī izveido pirkumu sarakstu, kas arī palīdzēs aprēķināt aptuveno summu, kas Tev vajadzīga.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai