5 ieteikumi, kā ietaupīt iegādājoties pārtiku

8:29 am by

Vai esi pamanījis, ka ikdienā daudz naudas tērē pārtikas iegādei? Ēdiens bez šaubām ir nepieciešamība bez kuras nav iespējams iztikt, taču Tu taču vēlies arī dzīvot tā, lai Tev būtu iespēja piepildīt savus sapņus, kuriem arī, visticamāk, tomēr nepieciešami naudas līdzekļi (vairāk mājas lapā), un tā kā pārtikas iegāde var prasīt diezgan lielas finanses, tad vajadzētu padomāt par to, kā uz tās iegādes varētu ietaupīt. Raksta turpinājumā noderīgi ieteikumi, kā ietaupīt iegādājoties pārtikas produktus.

Laicīgi sagatavo iepirkumu sarakstu

Noteikti jau esi dzirdējis par to, ka, ja vēlies ietaupīt naudu, neiegādājoties nevajadzīgas lietas, tad vislabāk uz veikalu doties ar iepirkumu samaksu. Turklāt šis saraksts nodrošinās to, ka neaizmirsīs kādu produktu iegādāties.

Labā ziņa ir arī tā, ka iepirkumu saraksts mazinās vēlmi veikt impulsīvos pirkumus, kad preci iegādājies mirkļa, emociju iespaidā.

Plāno ēdienkarti ar lētākiem produktiem

Nē, tas nenozīmē, ka Tev veikalā vienmēr būtu jāiegādājas tas lētākais, taču, ja Tu zini, ka kādu brīdi sezonas produktiem, piemēram, tomātiem vai gurķiem vasarā būs atlaide, tad savas ģimenes ēdienkarti plāno tā, lai tajā būtu šie produkti.

Līdzīgi, protams, var darīt arī ar gaļas produktiem. Ja kādā veikalā ieraugi vistu par akcijas cenu, tad vari pat iegādāties vairāk un ievietot saldētavā. Šādā veidā iespējams būtiski ietaupīt.

Audzē pats

Vēl viens lielisks veids, kā ietaupīt naudu, ir pašam audzēt produktus – tomātus, gurķus, kabačus, kartupeļus, kāpostus, zemenes utt. Turklāt Tu jau noteikti zini – nekas negaršo tik labi, kā pašu dārzā audzētais, vai ne?

Vismaz 3 reizes nedēļā pārskati savu ledusskapi

Nereti mēs iegādājamies pārtikas produktus, taču tos neizlietojam. Tieši tādēļ pārskati savu ledusskapi pāris reizes nedēļā, lai saprastu, vai tur neatrodas kāds produkts, kuru vēl varētu izmantot, lai vēlāk nebūtu jāmet ārā, jo tā būtu vien vējā izsviesta nauda.

Neiepērcies, kad esi izsalcis

Mūsdienās teju ikviens ir veicis impulsīvos pirkumus. Tie ir pirkumi, kurus iegādājamies mirkļa iespaidā, emociju uzplūdā, lai gan patiesībā šīs lietas nav bijušas vajadzīgas. Tā, piemēram, iegādājamies košlenes, uzkodas. Protams, varētu šķist, ka tie ir tikai nieki, taču iedomājies, cik gan bieži Tu iegādājies šādus nevajadzīgus niekus!

Un vai zini, kādēļ mēs veicam šāda veida pirkumus? Viens no iemesliem ir tādēļ, ka esam bijuši izsalkuši. Un to var saprast – ja gribas ēst, tad nav iespējams koncentrēties uz iepirkumiem, vakariņām, tādēļ iegādajamies produktus, kurus var apēst uzreiz, īpaši negatavojot. Taču, ja vēlies ietaupīt savu naudu, tad labāk iepirkties gudri, pārdomāti un neļauties mirkļa vājumam.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai