Pagājušā gada laikā, pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem – pieckāršojies

4:47 pm by

Pērn, 2011. gadā, izsniegts pusotrs miljons ātro kredītu. Tas nozīmē, ka to apjoms, salīdzinājumā ar 2010. gadu ir gandrīz piecas reizes lielāks. Statistika nekļūdīgi parāda – cilvēku nepieciešamība pēc ātro kredītu sniedzēju pakalpojumiem turpina augt, līdz ar to izmaiņas savā darbības profilā veikušas arī pašas aizdevēju kompānijas.

Ir augusi maksimālā iegūstamā aizdevuma summa, tāpat, patlaban, ātros kredītus izsniedz arī jaunākām personām, proti, aizņemties naudu iespējams jau no 18 gadu vecuma.

Aktīvākie ātro kredītu ņēmēji ir personas ap 30 gadu vecumu, kas ir ekonomiski aktīvas un ar pastāvīgiem ienākumiem. Puse no aizņēmējiem ir vīrieši, puse – sievietes. Spriežot pēc datiem, vidēji katrs ātro kreditoru klients aizņemas divas līdz trīs reizes. Aptaujas liecina, ka visbiežāk cilvēki izmanto ātro kreditoru pakalpojumus reizēs, kad nepieciešama nauda kādam konkrētam pirkumam, attiecīgi aizņemoties tieši nepieciešamo summu, piemēram kādai akcijas precei. Pilsētas, kuru iedzīvotāji visbiežāk piesakās ātrajiem kredītiem, ir Rīga, Liepāja, Jelgava, Valmiera, Jūrmala, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Tukums, Cēsis.

Iepriecinošs fakts ir tas, ka pēdējo divu gadu laikā klienti sākuši vairāk izvērtēt savu spēju atmaksāt kredītu, kļuvuši pieredzējušāki un izglītotāki. Šobrīd Latvijā ir 50 kapitālsabiedrības, kurām ir atļauja sniegt patērētāju kreditēšanas pakalpojumus, tā rāda Patērētāju tiesību aizsardzības centra sniegtā informācija.

Uzņēmumi ar šo atļauju piedāvā tādus pakalpojumus kā patēriņa kredīts bez ķīlas, īstermiņa kredīts, finanšu līzings un vairākas citas. 2011. gadā tika nodibināta ātro kredītu devēju asociācija.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This