Bezmaksas hostinga plusi un mīnusi

6:52 pm by

Ja pirms 15 gadiem 5Mb hostinga pakete maksāja $10, tad šobrīd par $10 pasaulē un arī tepat Latvijā jūs varat atrast hostingu, kura ietilpība ir mērāma vismaz 10-20 Gb robežās. Tāpat arī biežāk gadās redzēt bezmaksas hostingu, bet parasti šāds bezmaksas piedāvājums satur vairāku tipu apgrūtinājumus :

 1. jūs nevarat izmantot savu mājaslapas satura vadības sistēmu (piem., WordPress vai Joomla);
 2. jums nav ftp piekļuve failiem vai arī jūs drīkstat augšupielādēt uz serveri teiksim failus, kas nav lielāki par 100 Kb;
 3. jūsu mājaslapā tiek izvietota pakalpojuma sniedzēja reklāma, lai tādā veidā pakalpojuma sniedzējs varētu atpelnīt jums piedāvāto bezmaksas pakalpojumu;
 4. ja jūs izvēlaties mazu un nepazīstamu pakalpojuma sniedzēju, tad var gadīties, ka kādā brīdī jūsu mājaslapa tiek uzlauzti vai dati tiek sabojāti;
 5. jums netiek nodrošinātas nekādas tiesības – principā jūs iedodat trešajai personai visus savu mājaslapas datus – bez jebkādām garantijām. Sliktākajā gadījumā var sanākt, ka viss darbs, ko esat ieguldījis tiek izmests vējā, kad pakalpojuma sniedzējs aizver serverus un tos pārdod.

bezmaksas hostings

Vai bezmaksas hostingam ir arī kādi pozitīvie aspekti? Protams, ka ir arī pozitīvais :

 1. bezmaksas hostings ir BEZMAKSAS;
 2. bezmaksas hostings neprasa no jums nekādus pienākumus;
 3. bezmaksas hostings neuzliek jums līgumattiecības un varat jebkurā brīdī slēgt hostingu.

Izejot no šiem plusiem un mīnusiem ir jāsaprot dažas lietas!

 1. Šāda veida hostingu nekad neizmantojiet biznesa projektam, kuru vēlaties ērti administrēt un būt droši par informāciju, kas tiek sūtīta un saglabāta šajā mājaslapā.
 2. Ja izvēlaties kādu bezmaksas hostingu, tad griezieties pie lielajām kompānijām, kas piedāvā ne tikai hostingu, bet arī pašas mājaslapas vadības sistēmu, piemēram blogger.com vai wordpress.com. Latvijā tas varētu būt blogs.lv , bet diemžēl latvieši ir pārāk aizrāvušies ar reklāmām un man personiski nekad nav bijusi interese izmantot blogs.lv tieši dēļ raklāmas blāķa, kas tiek attēlots jūsu mājaslapā. Protams arī diezgan ierobežotās dizaina variācijas ir sava veida mīnuss.
 3. Bezmaksas hostingu varat izmantot visiem saviem projektiem to testēšanas laikā, ja vien hostinga sniedzējs nodrošina jums nepieciešamo programmēšanas valodas atbalstu.
      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This