Būtiskas lietas, kas jāzina pirms datora iegādes!

10:01 pm by

asusshop.lv asus datorsPateicoties tehnoloģiju attīstībai, kad mūsdienu tehnoloģijas ierīces kļūst aizvien jaudīgākas, plānākas un ērtākas lietošanai, arī portatīvie datori paliek daudz mobilāki. Jau labu laika posmu portatīvais dators tiek lietots kā stacionārā datora alternatīva, jo portatīvie datori paliek arvien jaudīgāki un spēj izpildīt arī sarežģītas darbības, piem., lietot augstas grafikas programmatūras darbā vai spēlēt datorspēles, kas arī pieprasa augstu grafisko veiktspēju. Tiem, kam portatīvais dators vajadzīgs sarežģītam darbam, labāk samaksāt lielāku naudu, bet iegūt jaudīgu modeli, savukārt pārējiem bieži vien pietiek ar veikumu, ko piedāvā vidusmēra klases portatīvā datora modelis.

Portatīvo datoru veidi

Ikvienam no mums ir savas unikālās vēlmes un prasības, kas attiecināmas arī uz datoriem, kas ir pamats tam, ka tirgū tiek piedāvāti simtiem atšķirīgu portatīvo datoru modeļi. Portatīvie datori atšķiras ne vien pēc vizuālā izskata vai ekrāna izmēra, bet arī pēc procesora, cietā diska, video kartes un skaņas kartes veida, operētājsistēmas utt. Vadošie ražotāji, kas piedāvā datorus ir Apple, HP, Dell, Acer, Samsung, Lenovo u.c.

Pirms iegādāties portatīvo, jāapsver šādi kritēriji:

  • Displejs – klēpjdatori nopērkami ar dažāda lieluma displejiem, starp kuriem biežāk lietotais izmērs ir 15.6 “, tomēr lielā klāstā pieejami arī lielāki un mazāki portatīvā modeļi. Bieži vien šis apsvērums ir svarīgs, īpaši, ja ļoti bieži dodaties izbraukumos vai pārvietojaties un vēlaties, lai portatīvais dators ir pietiekami ērts. Tikmēr tie, kas bieži lieto to kā galda datoru, bez problēmām var pirkt arī palielu, tātad arī ne tik vieglu modeli.
  • Cietais disks – šis vienmēr ir nozīmīgs apsvērums, īpaši, ja izvēlaties savu pirmo datoru. Ja senāk mierīgi pietika ar 320GB HDD disku, tad šajās dienās klēpjdatoru modeļos ir iebūvēti lielākas kapacitātes HDD, lai atmiņas būtu pietiekami liela apjoma programmu, multimediju failu glabāšanai u.tml.
  • Baterija – kāda gan nozīme no portatīvā, ja tā baterija tur tikai neilgu laika sprīdi un tas pastāvīgi jāslēdz pie ārējās elektrības padeves? Ja parasti strādājat ar portatīvo ārpus telpām, publiskās iestādēs vai brīvā dabā, ļoti labi, ja baterija tur kaut vai 4 h bez uzlādes. Protams, spēlējot datorspēles baterija turēsies mazāk nekā klausoties mūziku, tāpēc jāzina, kādām darbībām portatīvais vairāk paredzēts.

Uzskaitītie ir tikai daži no nsvarīgākajiem lielumiem portatīvā izvēlē. Pirms pirkuma veikšanas noteikti jāievāc padziļināta informācija vai jākonsultējas ar zinošu draugu, lai piemeklētu tieši Jūsu vēlmēm piemērotāko modeli.

 Ja vēlies uzzināt noderīgu informāciju par Asus ražotāju – dodies uz internet vietni Asus.com vai Asusshop.lv!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This