Ceļā ar īrētu auto

10:53 am by

Ceļošana ar mašīnu mēdz būt saspringta – it īpaši, ja neilgā laikā plānots mērot salīdzinoši tālu ceļu. Lai arī kā, tā piedāvā arī ievērojamu brīvību un neatkarību tam, kurš tomēr ir izvēlējies doties ceļā ar auto. Tieši tādēļ auto īre  un ceļošana ar īrētu auto ir iemantojusi popularitāti neskaitāmu tūristu vidū.

Liela nozīme ir tam, vai ceļojums paredzēts Latvijas robežās, vai arī tiks šķērsota valsts robeža un apceļotas citas Eiropas valstis. Bieži vien ceļojuma maršruts noteiks arī auto īres līguma noteikumus, maksu, kā arī apdrošināšanas noteikumus. Nereti, ja nomnieks izmanto nomāto auto braucienam ārpus Latvijas, viņam pašam jāuzņemas apdrošināšanas un citi izdevumi.

Eiropā pastāv arī starptautiski auto nomas uzņēmumi, kā, piemēram, SIXT, Europcar, AVIS vai HERTZ. Šādi uzņēmumi piedāvā starptautiskās rezervācijas, kuras nereti izmanto biznesa braucienos. Izmantojot vietējās kompānijas dažādās valstīs, redzams, ka auto noma un īrētu auto pieejamība mēdz atšķirties.

Ceļošana ar īrētu auto sniedz iespēju arī ietilpīgiem bagāžas pārvadājumiem. Ir saprotams, ka, ceļojot ar autobusu, vilcienu vai citu sabiedriskā transporta līdzekli, izvēlamies pēc iespējas kompaktāku bagāžu, kas visērtākajā gadījumā sastāv tikai no pirmās nepieciešamības lietām. Diemžēl ne vienmēr ceļa sākumā ir iespējams paredzēt, kādas tieši būs šīs „pirmās nepieciešamības” lietas ceļojuma laikā. Dodoties ceļā ar auto – neatkarīgi no tā, vai tas ir īrēts vai arī pieder pašam – iespējams bez raizēm pārvietot salīdzinoši lielu bagāžu.

Var gadīties, ka, braucot īrētā auto, tā vadītājs, kļūst īpaši saspringts, taču pastāv arī gluži pretējs variants, kad, esot ceļā īrētā auto, rodas neapzināta bezatbildības izjūta.  Lai arī būtībā šim punktam jābūt pašsaprotamam jebkuram auto vadītājam, vienmēr jāatceras, ka, ceļojot ar auto, kas izīrēts kādā no auto nomas aģentūrām, gluži tāpat kā vadot personīgo automobili, ir svarīgi ievērot braukšanas ātruma ierobežojumus un ceļu satiksmes noteikumus.

Ceļošana ar auto ir ērts pārvietošanās veids, kas īpaši piemērots cilvēkiem ar izteiktu neatkarības izjūtu un vēlmi pašiem kontrolēt savu laiku.  Var gadīties, ka auto nepieciešams tikai uz dažām dienām, vai gluži pretēji – paredzams tāls ceļš, kura laikā vēlaties atrasties komfortā un nedomāt par iespējamām pārsēšanās grūtībām no viena sabiedriskā transporta līdzekļa citā. Auto noma ir lielisks veids, kā ceļot abos variantos, tādēļ šo iespēju vēlams nopietni apsvērt pirms došanās ceļā.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This