Dīvānu ķīmiskā tīrīšana

7:35 pm by

Lai gan daļu no traipiem, kas neizbēgami rodas uz ikkatras mājas visiemīļotākās mēbeles – dīvāna – var iztīrīt ar visparastākajām ziepēm un ūdeni, tomēr agri vai vēlu pienāk brīdis, kad sastopamies ar kādu traipu, kuru mums nav pa spēkam iztīrīt. Vai, pareizāk sakot, nav pa spēkam iztīrīt ar mums pieejamajiem līdzekļiem. Nemet plinti (vai birsti) krūmos – šoreiz parunāsim par dīvānu ķīmisko tīrīšanu un apsvērsim lietas, kurām pievērst uzmanību, lai izvēlētos īstos tīrīšanas līdzekļus un par gadījumiem, kad bez profesionāļu palīdzības neiztikt!

Iesākumā ņem talkā putekļu sūcēju!

Tā kā dīvāni parasti ir visiemīļotākā mēbeles mājās, tie allaž “pievelk’’ visdažādākos gružus, smiltis un mājdzīvnieku spalvas. Pirms dīvāna ķīmiskās tīrīšanas noteikti būtu jāmēģina atbrīvoties no šiem netīrumiem. Tas padarīs ķīmiskās tīrīšanas darbu krietni vieglāku. Profesionāļi šo posmu sauc par ‘’sauso tīrīšanu’’. Šim nolūkam putekļu sūcējiem parasti nāk līdzi speciāls, plakans uzgalis. Bieži vien neizmantojam visas putekļu sūcēju piedāvātās iespējas, ātri vien noliekam papildus uzgaļus atvilktnē un aizmirstam par tiem, šis ir īstais brīdis to mainīt! Dīvānu un tapsējuma tīrīšanas uzgalis parasti ir mazāks, plakans un papildus klāts ar kādu pūkas savācoša materiāla strēmeli. Izpēti sava putekļu sūcēja piedāvātās iespējas!

Pievērs uzmanību dīvāna materiālam!

Kad esam atbrīvojušies no gružiem, varam pievērsties pašai dīvāna ķīmiskajai tīrīšanai. Mūsdienās mēbeles apšuj ar visdažādākajiem materiāliem, un katram no materiālu veidiem, piemēram, mākslīgajai ādai, raupjam mēbeļu audumam, dabīgajai ādai vai mīkstam mēbeļu pārklājam nepieciešams speciāls tīrīšanas līdzeklis, lai sasniegtu vislabākos rezultātus un nesabojātu dīvānu. Bieži vien uz mēbelēm kādā vietā atrodama informācija par to apšuvuma materiālu (līdzīgi kā apģērbam), parasti to var meklēt aizmugurē, veļas kastē (ja tāda ir) vai kādā citā slēptā vietā – šī informācija tev varētu noderēt, izvēloties īsto līdzekli dīvāna ķīmiskajai tīrīšanai. Pēc tam, kad ir skaidri zināms materiāls, vari doties uz kādu no sadzīves ķīmijas veikaliem un mēģināt tur uzmeklēt vispiemērotāko līdzekli tieši tava dīvāna ķīmiskajai tīrīšanai mājas apstākļos. Ieguldot zināmas pūles un laiku, ar šādiem līdzekļiem iespējams panākt samētā labus rezultātus. Pievērs uzmanību arī birstei, kuru izmanto, tīrot dīvānu – tai nevajadzētu būt pārāk asai, jo tas var sabojāt mēbeļu audumu.

Tomēr neizdodas iztīrīt traipus? Laiks profesionālai dīvāna ķīmiskajai tīrīšanai!

Mīksto mēbeļu tīrīšanaNebēdā, ja neizdodas iztīrīt traipus saviem spēkiem – ir gadījumi, kad darbiņš jāuztic citiem! Piezvani mēbeļu tīrītājiem un painteresējies cik maksā dīvānu ķīmiskā tīrīšana un vai ir iespējams tavu dīvānu iztīrīt – vairumā gadījumu tavs dīvāns vēl būs glābjams. Labs saimnieks ir saimnieks, kurš saprot, kad aicināt palīgā profesionāļus. Jāatzīst, ka viņiem pieejami daudz stiprāki ķīmiskās tīrīšanas līdzekļi. Parastu veikalu plauktos tie nenonāk, jo tie ir diezgan koncentrēti un tīrīšanu ar šādiem līdzekļiem drošāk atstāt pieredzējušu tīrītāju ziņā. Neuztraucies, ķīmija nekaitēs ne tavam dīvānam, ne veselībai; tīrīšanas līdzekļi ir speciāli radīti sadzīves mēbeļu kopšanai.

Tīrīšanas process, kuru izmanto profesionāļi, ir radīts, lai pēc tam, kad tikusi veikta dīvāna ķīmiskā tīrīšana, līdzekļi nepaliktu audumā un tapsējumā. Pēc apstrādes ar tīrīšanas līdzekļiem, dīvāns tiek atbrīvots no šiem līdzekļiem kopā ar netīrumiem, izmantojot ekstrakcijas metodi. Pēc tam mēbele tiek žāvēta, izmantojot vakuuma metodi, kas ne tikai žāvē, bet arī nodrošina papildus attīrīšanu. Piedevām, dīvānu ķīmiskajā tīrīšanā izmantotie līdzekļi tiek sertificēti, un tiek nodrošināts, ka tie ir nekaitīgi videi, cilvēkiem un dzīvniekiem.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This