Dūmvadi un to kopšana.

6:51 pm by

rgj.lv dūmvadi, krāsnisKopšanu prasa ne tik apkures iekārta, bet arī pats dūmvads, jo tā ir vienlīdz svarīga apkures sistēmas sastāvdaļa un prasa kopšanu. Kurinot kamīnu vai krāsni ar malku, izdalās darva, ogleklis un kreozots, kas nogulsnējas uz krusteņa sienām. Šāda vielu kombinācija ir galvenais iemesls tam, kādēļ dūmvadi mēdz aizdegties un sabojāt apkures sistēmu vai pat nodarīt postījumus pašam mājoklim. Tīrs skurstenis nodrošina ne tikai drošību, bet arī ekonomiju. Dūmvadi tiek projektēti jau kopā ar mājokli un parasti atrodas ēkas vidū. Ja dūmvada ir kāds bojājums, tas iebrūk vai aizdegas, tad problēmas rodas visā mājā, un var būt situācijas kad skurstenis jāmūrē pa jaunu.

Cik bieži?

Skursteni ir ieteicams tīrīt regulāri, vislabāk reizi mēnesī veikt pamata tīrīšanas darbus. Ja Jūsu mājoklī ir uzstādīts kāds no apkures katliem, tad tīrīšana un pārbaude ir obligāta vairākas reizes gadā. Pašu spēkiem to var darīt reizi mēnesī, gan izmantojot kurināmos, kas darbojas kā skursteņa tīrītāji, gan iegādājoties speciālās sukas un birstes skursteņa tīrīšanai. Regulāra skursteņa tīrīšana pasargā to no iebrukšanas, aizdegšanās un arī ekonomē Jūsu kurināmo, kas arī ir ārkārtīgi svarīgi, jo kurš gan nevēlas dzīvot ekonomiski  un ietaupīt, it sevišķi, ja runa ir par kurināmo ziemas mēnešos, jo salt nevēlas neviens.

rgj.lv ekoloģiski dūmvadi

Kam uzticēt?

Pastāv dažādi veidi kā tīrīt skursteni. To var darīt arī pašu spēkiem, taču reizi pa reizi vajadzīgs izmantot arī skursteņslauķa pakalpojumus, jo tas tomēr ir viņa arods un par dažādām problēmām, kas saistītas ar apkures sistēmu netīrīšanu būs informēts vislabāk. Pašu spēkiem skursteni var tīrīt izmantojot speciālas pagales, pulverus un katalītiskos vitamīnus. Tie dūmvadā noraida vielas, kas nav toksiskas un palīdz skurstenim būt funkcionēt spējīgam. Vielas, kas tiek novadītas skurstenī, savu efektu notur vairākas nedēļas un tās netraucē kurināšanas procesu. Ja izvēlaties skursteņslauķa pakalpojumus, tad iepriekš izpētiet vai noskatītais skursteņslauķis ir Latvijas Amatniecības Kameras un Skursteņslauķu Amata Brālības biedrs.

Skaties dūmvadu piedāvājumu ŠEIT!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This