Grāmatvedības pakalpojumi – kas ir izdevīgāk?

11:06 am by

Grāmatvedības pakalpojumi viennozīmīgi mums ir vajadzīgi, ja vēlamies veikt komercdarbību. Ja jums ir mazs apgrozījums – protams varat arī paši vest savu grāmatvedību, bet jārēķinās, ka šajā procesā ieguldītais laiks jums var izmaksāt dārgāk kā algot grāmatvedi vai izmantot grāmatvedības firmas pakalpojumus. Kāpēc tā? Ikviena minūte ko ieguldāt biznesā var tikt aprēķināta naudas izteiksmē – ja jūms grāmatvedības kārtošana naudas izteiksmē izmaksā tikpat vai vairāk kā grāmatveža nolīgšana, tad kāpēc gan nenodarboties ar biznesu un neatstāt finanšu jomu speciālistu rokās. Turklāt jebkura kļūda rēķinos jums prasīs papildus laika ieguldījumus – nepamanīta kļūda arī soda naudu.

Ja mēs paši vēlamies savu laiku veltīt biznesa attīstībā – nevis nodarbojoties ar grāmatvedību, tad kas ir izdevīgāk? Algot grāmatvedi, slēgt līgumu ar pašnodarbinātu grāmatvedi vai arī slēgt līgumu ar grāmatvedības firmu?

Algots grāmatvedis protams ir standarta izmaksas ikmēnesi kā arī redzat savu darbinieku ofisā – varat ar viņu pārrunāt darba gaitu jebkurā brīdī. Negatīvā puse grāmatveža algošanā ir : grāmatvedis var saslimst un darbs iekavēsies, grāmatvedis var aiziet no darba un jums būs jāmeklē jauns cilvēks – meklēšanas laikā nolīgstot firmu, jums ir jādomā un jānodrošina programmatūras uzstādīšana, atjaunošana un licenžu iegāde.

Pašnodarbinātais grāmatvedis tāpat ir vai nu standarta izmaksas vai arī izmaksas atbilstoši apstrādāto dokumentu skaitam – protams tas ir atkarīgs no katras konkrētās situācijas un noslēgtā pakalpojuma sniegšanas līguma. Ar pašnodarbināto atkrīt darba vietas iekārtošana, sociālo nodokļu maksāšana ,programmatūras iegāde un licenzēšana, bet papildus rodas problēmas komunikācijā, jo jums ne vienmēr būs iespēja sazināties ar savu grāmatvedi – kaut vai viņš būs devies ceļojumā.

Līguma slēgšana ar grāmatvedības firmu no uzņēmēja skata punkta ir vispareizākais solis. Slēdzot vienošanos jūs ne tikai iegūsiet garantijas, ka grāmatvedība būs korekta, bet jums arī nebūs nepieciešams tērēt tūkstošus  par licenzēm, nebūs jāierīko darba vieta, nebūs jāapmāca un jākonsultē darbinieks, nebūs jāmaksā sociālie nodokļi un vienmēr zināsiet, ka grāmatvedība būs sakārtota arī tad, ja viens no grāmatvežiem atradīsies atvaļinājumā vai būs apslimis. Dokumentu pareizību bieži vien garantēs ne tikai jūsu noslēgtais līgums ar grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju, bet arī grāmatvedības firmas noslēgtais līgums ar apdrošināšanas kompāniju, kas garantēs jums segt jebkādas izmaksas, kas varētu rasties iesniedzot VID nekorektus datus.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This