Interneta pieslēgums Latvijā

10:14 am by

Latvijā interneta pieslēgums pieejams praktiski visur, tā ir lieta bez kā dzīve vairs nav iedomājama ne laukos, ne pilsētās. Aktuāls ir jautājums, kā atrast un izvēlēties labāko interneta pieslēgumu. Laukos un mazpilsētās, kur pieejams mazāks interneta pieslēguma veidu skaits, izvēlēties ir daudz vienkāršāk, jo pieejams tikai viens vai divi interneta pieslēgumi. Savukārt pilsētās interneta pieslēgumu ir daudz vairāk.

Latvijas laukos parasti pieejami trīs zināmi interneta pieslēgumi – DSL internets, mobilais internets un radiointernets. Tie atšķiras ar cenu, ātrumu, pieejamību un citiem rādītājiem.

Visplašākajā teritorijā pieejamais interneta pieslēgums ir mobilais internets. To pārraida pa gaisu, tāpēc tam nav nepieciešama dārga interneta tīkla izbūve. Šis interneta pieslēgums ir vienkārši pieslēdzams un no lietotāja viedokļa tā princips ir līdzīgs tam, kā darbojas mobilais tālrunis – datorā ir jāievieto SIM karte, kas uztver interneta signālu. Galvenais mobilā interneta trūkums ir salīdzinoši zemais ātrums un ierobežotais pārraidāmo datu apjoms.

interneta pieslegums

Tāpat gandrīz visur ir pieejams DSL internets, ko pārraida, izmantojot fiksētā tālruņa vadu tīklus. Tas ir pieejams ikvienam, kam ir ievilkta mājas tālruņa līnija. DSL interneta pieslēguma ātrums ir no diviem līdz 10 megabitiem sekundē. Atsevišķās vietās tas var būt līdz pat 20 megabitiem sekundē.

Daudzviet lauku reģionos ir pieejams radiointernets. Tā signālu pārraida pa gaisu un tas ir pieejams dažu kilometru rādiusā no radiointerneta pārraides torņa.

Latvijas pilsētās pieejami visi tie paši interneta pieslēgumi, kas laukos, un vēl daži. Viens no populārākajiem interneta pieslēgumiem pilsētās ir kabeļinternets. To pārraida pa vadiem tieši līdz patērētājam un tā tīkla izbūve ir efektīva tikai blīvi apdzīvotās vietās. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc kabeļinternets nav pieejams laukos. Šī interneta pieslēguma ātrums ir līdz apmēram 100 megabitiem sekundē un tas ir salīdzinoši lēts – līdz 10 latiem mēnesī.
Modernākais un ātrākais interneta pieslēgums Latvijā pašlaik ir optiskais internets. Tā maksimālais ātrums ir līdz 500 megabitiem sekundē. Pašlaik tas gan ir pieejams tikai nelielā Latvijas daļā, Rīgā un dažās citā lielākajās pilsētās, tomēr tā tīkls strauji paplašinās.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This