Internets Latvijā

12:02 pm by

Pasaules pētījumu informācija liecina, ka Latvijā ir viens no ātrākajiem interneta pieslēgumiem Eiropā. Šāds nopelns ir pateicoties optiskā tīkla uzstādīšanai un zibenīgi ātrā interneta ieviešanai.

Kompānija Nr.1 optiskā interneta nodrošinātāja Latvijā ir Lattelecom, jo vietās, kur ierīkots optiskais internets (īpaši Rīgas centrā), tā ātrums sasniedz pat 500 megabitus sekundē. Jāteic, ka šo ekskluzīvo iespēju var saņemt tikai Lattelecom VIP komplekta abonenti. Savukārt citviet maksimālais ātrums parasti ir novērojams no 100 līdz 200 megabitiem sekundē, kas arī ir ļoti ātrs salīdzinājumā ar citu provaideru piedāvājumiem. Ar šādu ātrumu bez problēmām varēsiet veikt visas internetā paredzetās darbības, gan sūtīt failus, skatīties filmas vai klausīties mūziku un lejupielādēt nepieciešamos datus.

Latvijā arvien aktuālāki kļūst mobilie jeb bezvada interneta pieslēgumi, tos īpaši iecienījuši ir portatīvo datoru lietotāji. Kompānija Triatel norāda, ka piedāvā mobilo internetu bez maksas, taču īstenībā abonēšanas maksa nav jāmaksā tikai pirmos sešus mēnešus. Jums būs jāiegādājas modems Vertex Wireless 110 par pilnu summu, kas ir 49 lati un tikai tad  Latvijā, Igaunijā un Krievijā 6 mēnešus to varēsiet lietot bez maksas un bez līguma termiņa saistībām. Bet pēc šī termiņa beigām būs jāmaksā pilna abonēšanas maksa. Arī LMT, TELE-2, Bite, IZZI un citi  operatori piedāvā savus bezvadu interneta pieslēguma variantus.

Nevar aizmirst, ka Latvijas teritorijā veiksmīgi darbojas arī DSL un kabeļinternets. Lattelecom DSL interneta pieslēguma ātrums ir nemainīgs, tāpēc tas Jūs nepārsteigs ar pēkšņu pazušanu, kā tas mēdz gadīties ar mobilo internetu. Turklāt šis pieslēgums ir piemērots ne tikai mājsaimniecībām pilsētās, bet arī lauku reģionos, kur bieži vien citi interneta pieslēgumi nav piemēroti. Ja Jums jau ir ievilkts mājas telefona kabelis, tad interneta ierīkošana būs pavisam vienkārša, jo signāla uztveršanai galvenokārt ir nepieciešama tālruņa vada līnija.

Bet par kabeļinterneta pieslēgumu jāatceras, ka tas vairāk ir pieejams pilsētu iedzīvotājiem, jo signāla pārraidīšanai ir nepieciešams kabelis. Vidējais kabeļinerneta provaideru piedāvātais ātrums būs 100 megabiti sekundē.

Ja Jūsu mājvietā nav iespējams (zonas pārklājuma vai pieejamības dēļ) ierīkot nevienu no minētajiem pieslēguma veidiem, tad meklējiet iespēju uzstādīt radiointernetu. Tikai šādā gadījumā Jums būs jārēķinās ar zināmām uzstādīšanas izmaksām.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This