Inverter tipa gaisa kondicinieri

9:12 pm by

Pieaugot elektrības cenām, arvien vairāk mēs domājam par elektrības ekonomēšanu. Nomainām kvēlspuldzes pret diožu apgaismojumu, iegādājamies A klases ledusskapi un veļasmašīnu un vēl skatāmies citas iespējas, kā samazināt elektrības patēriņu.

Inverter tipa gaisa kondicinierisKā viens no elektrības patēriņa samazināšanas variantiem ir iegādāties inverter tipa kondicionieri. Jums var jau būt kondicionieris, ko Jūs varat aizstāt ar daudz ekonomiskāku vai arī iegādājoties jaunu kondicionieri, kuru izmantosiet arī apkurei rudenī un pavasarī, vērts pievērst uzmanību, lai tas būtu inverter tipa.

Inverters (strāvas pārveidotājs) kondicionierī tiek lietots, lai kontrolētu kompresora darbības ātrumu uzturot vēlamo temperatūru telpā. Parastajos on/off tipa kondicionieros tiek izmantots kompresors kurš strādā periodiski vienā maksimālā ātrumā, atdzesējot sistēmu, kondicionieris izslēdzas. Tas ir diezgan neekonomiski, jo to var salīdzināt ar automašīnas vadīšanu, maksimālos apgriezienos – īpašas degvielas ekonomijas nebūs.

Inverter tipa kondicionieros ir mainīgas frekvences kompresors, kas ietver regulējamu elektrisko inverteri. Tas regulē motora darbības ātrumu un, kas savukārt nodrošina vajadzīgo dzesēšanas jaudu. Mainīgas frekvences vadība izmanto ienākošo maiņstrāvu, ko pārveido uz līdzstrāvu un pēc tam izmanto pulsa modulācijai elektrisko inverteri, kas dod vajadzīgo maiņstrāvas frekvenci.

Samazinot kompresora apstāšanās un palaišanas ciklu skaitu, tiek palielināta kondicioniera efektivitāte, paildzināts iekārtas kalpošanas laiks un samazināta nepieciešamā starta jaudu kompresoram. Tas samazina inverter tipa kondicinonieriem salūšanas iespējas, tādējādi lētākas izmaksas! Ārējam blokam kompresora radītā skaņa ir daudz klusāka.

Parasto kondicionieru lietderības koeficients, vai pareizāk sakot, energoefektivitātes koeficients ir līdz 3,2 reizēm. Tas nozīmē, ka kondicionieris patērējot 1kW elektrības dos 3,2kW aukstumu. Bieži vien aukstuma jauda tiek jaukta ar elektrisko jaudu. Vidējas jaudas kondicionieris, kas der platībai līdz 40m2, reti kad patērēs vairāk kā 1,5kW elektrības.

Inverter tipa kondicionieros, piemēram firmas AlpicAir kondicionieris AWI/AWO-25HPDC1A energoefektivitātes koeficients EER ir 4,01. Tas ir par 30% labāks, kā parastajam on/off tipa modelim AWI/AWO-09.

Kā energoefektivitātes līderi var pieminēt Mitsubishi Heavy industries SRK/SRC20ZJX-S kondicionieri, kuram koeficients ir 5,71!!! Šī iekārta sevi pierāda kā neapārspējamu līderi. Šis kondicionieris ir aprīkots ar Hyper inverter tipa kompresoru. Salīdzinot ar parasto kondicionieri, šī iekārta patērēs pat uz pusi mazāk elektrības. Ja vidēji karstā vasaras mēnesī, lai atdzesētu 25m2 telpu ar parasto kondicinieri, elektrības patēriņš būs ap 15Ls, tad izmantojot Mitsubishi Hyper inverter klases kondicionieri, elektrības patēriņš būs tikai aptuveni 8Ls.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai