Jauns datora monitors – kā izvēlēties?

7:37 am by

datora ekrāns

 

 

 

Lai gan portatīvo datoru, planšetdatoru un viedtālruņu uzvaras gājiens ir neapšaubāms – arvien vairāk izvēlamies šīs tehnoloģijas, jo tās iespējams izmantot jebkurā laikā, jebkurā vietā un ērti pārvietot, tomēr galda datori nav gluži zaudējuši savu izmantojamību un atpazīstamību. Galda dators ir uzticams mājas draugs. Un, ja agrāk izmantojām to gandrīz tikai darbam, tad nu jau tas ieguvis neskaitāmi daudz funkciju – mazā mājas kinozāle, spēļu un izklaides ierīce, mūzikas atskaņotājs un kas tik vēl ne. Viss vienā – atrodoties uz darba galda!

Lai arī portatīvie datori un planšetes ir ērti un kompakti, ne vienmēr pietiek ar 7, 10 vai 13 collu ekrānu. Un, ne tikai pārvietojamo ierīču attīstība ir gājusi uz priekšu – arī galda datori un to monitori ir tikuši pie savas daļas attīstības. Savulaik par LCD vai LED monitoru par iedomāties nevarējām – toties tagad tie brīvi pieejami, atliek vien izvēlēties. Un tad, ja mājās uz galda putekļus vēl krāj vecais monitors, kas tomēr nevar īsti sacensties ar planšetēm un portatīvajiem datoriem, tad laiks iegādāties jaunu. Bet kādu?

Tagad visu iepriekš var noskatīt (un arī nopirkt, protams) interneta veikalos. Arī monitoru un citas datortehnikas piedāvājums nav no mazajiem, tāpēc – vispirms ieskatāmies, kas piedāvājumā. Cenas dažādas, ja sākam ar tām – no nedaudz pāri 100 eiro, līdz pat pārsniedzot 2000 eiro – cik nu budžetā var atļauties, tik arī tērējam, Bet, ja nav plānots tērēt tūkstoti vai divus par monitoru, var atrast arī kaut ko daudz ekonomiskāku, bet nebūt ne sliktu. Piemēram, 200.lv interneta veikala piedāvājumā Samsung S22D300NY monitors – 120 eiro, 55 centimetru ekrāns (21.5 collas), pieklājīga izšķirtspēja – 1920×1080, iespēja mainīt monitora pozīciju piecos dažādos leņķos, ļoti energoefektīvs, ar lielisku krāsu, attēla kvalitātes un spožuma līmeni. Cena ekonomiska, un monitors jaudīgs. Protams, modelim, kas cenā pāri tūkstotim, nedaudz savādāki parametri. Piemēram, LG 31MU97-B monitoram (izmēros 31 colla, kas ir gandrīz 80 centimetri) izšķirtspēja 4096×2160, skata leņķis 178 grādi, IPS displejs ar Digital Cinema Real 4K izšķirtspēju… nu, daudz jaudīgāks modelis. Tomēr, šāds monitors vairāk piemērots profesionālai attēlu un video apstrādei. Protams, arī entuziasti, kas vēlas ieguldīt, šādu monitoru var iegādāties tīri kvalitatīvākām sajūtām, veicot jebkuru sīkāko darbību.

Galvenais, izvēlēties labu un tīkamu sev monitoru, tad arī cena liksies atbilstoša, lai kādu arī neizvēlētos. 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This