Kā izvēlēties sev piemērotāko siltumnīcu

8:11 am by

kā izvēlēties siltumnīcuPašam savu dārzeņu un augu audzēšana, lielam cilvēku daudzumam izraisa prieka satraukumu, jau parādoties pirmajiem pavasara saules stariem.

Siltumnīca ir vieta, kur vislabāk augs augi, kuriem nepieciešams siltums un saules gaisma.

Šajā rakstā pastāstīsim kā izvēlēties siltumnīcu, to vislabāk piemērojot savām vajadzībām.

Lai izvēlētos siltumnīcu, Tev jāzina ko tajā audzēsi, no tā būs atkarīgi siltumnīcas izmēri. Ja audzēsi tomātus vai gurķus, pietiks, ja siltumnīca būs 2 – 2,5 metru augsta, taču ja vēlies audzēt vīnogas, siltumnīca jāceļ vismaz 4 metru augsta.

Jāizvēlas no kāda materiāla vēlies siltumnīcu – atkarībā, kuras no materiālu īpašībām Tev ir būtiskākās.

Plēves siltumnīcas ir lētas, arī pašu izgatavojamas un tām ir laba gaismas caurlaidība. Plēves piedāvā plašā klāstā, atkarībā no to īpašībām (armētas, polipropilēna, stabilizētas, etilvinilacetāta plēves). Lielu vērību jāpievērš arī plēves marķējumiem, kas norāda uz to īpašībām.

Stikla siltumnīcas labi vada gaismu un ir ļoti izturīgas pret nodilumu, kas nodrošina ilgstoši labu izskatu. Stikls ir smags materiāls, tāpēc būtu jārēķinās, ka nesošajai konstrukcijai un tā atbalstiem jābūt izturīgiem. Stikla augstās siltuma vadītspējas dēļ tā ātri uzsils un tikpat ātri atdzisīs.

Polikarbonāta siltumnīcas ir īpašas ar savu triecienizturīgumu un lielo siltumizolāciju. Šīs siltumnīcas izcili notur sevī siltumu, līdz ar to, ja to apkurina, to varēs izmantot arī ziemās. Tās ir ilgmūžīgas un tajās ērti ierīkot ventilācijas lodziņus.

Atrašanās vietai arī ir būtiska nozīme, ja to uzstādīsi ziemeļu – dienvidu virzienā, nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu – iegūsi gaismu un nodrošināsi, lai augi nemet ēnu viens uz otra.

Neuzstādiet siltumnīcu zem kokiem, jo tad koki metīs ēnu un Tavi augi nebūs pietiekami nodrošināti ar sauli. Kā arī koku lapas var uzkrāties uz siltumnīcas jumta un nelabvēlīgi to ietekmēt, veicinot pelējuma un ķērpju veidošanos uz jumta seguma.

Ja veido zem siltumnīcas pamatus, tad pievērs uzmanību, lai zeme ir piemērota un nesāks grimt, kad uz tās noliksi siltumnīcu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This