Kā mājās veikt auto ķīmisko tīrīšanu?

1:15 pm by

Ikdienā lietojot automašīnu pienāk laiks, kad mēs saprotam, ka automašīna vairs nav pilnīgi jauna un tajā salons jau izskatās krietni palietot un sasmērēts. Īpaši aktuāli tas varētu būt cilvēkiem, kuri pārvietojas automašīnā ar darba drēbēm, pārvadā savu mājdzīvnieku vai dodas izbraucienos ar bērniem. Visos šajos gadījumos auto salons saglabā pēdas – eļļas traipus, treknus nospiedumus, dubļus, kas ieēdušies sēdvietu audumā vai izlietu sīrupu uz paklāja vai krēsla. Ja mēs saprotam, ka ar auto salona izsūkšanu vien nepietieks, tad ir laiks pievērsties domai par papildus līdzekļu pielietošanu, lai atsvaidzinātu auto salonu. Auto ķīmiskā tīrīšana prasīs no jums šādas lietas : ķīmiju paklāju mazgāšanai un traipu izņemšanai, ķīmiju plastmasas un ādas detaļu pārklāšanai pēc tīrīšanas, logu mazgājamo līdzekli, vismaz vienu birstīti un vairākas mikrošķiedras lupatiņas, parasto putekļusūcējo, slapjās mazgāšanas putekļu sūcēju (piem., Karcher Puzzi 8/1C) un 5-8 stundas jūsu laika.

karcher puzzi 8/1c

Gadījumā, ja jūsu automašīnas salonā ir specifiski traipi : benzīns, skropstu tuša, tintes traipi vai arī pelējums, jums var nākties iegādāties vēl papildus ķīmiju pret smakām un šo traipu likvidēšanas. Pelējuma gadījumā izvēlieties tikai specializēto ķīmiju, kas nogalinās arī pelējuma sēnītes sporas – neļaujot pelējumam atgriezties pēc pāris mēnešiem.

Auto ķīmiskā tīrīšana prasa arī zināšanas, bet bez tām var iztikt, ja tīrāt pats savu mašinu un esat gatavi to pārtīrīt nākamajā dienā, ja kādi traipi saglabājas.

No visām nosauktajām lietām, kas būs nepieciešamas – visgrūtāk būs ar ūdens mazgājošo putekļusūcēju – to visdrīzāk būtu ieteicams nomāt, bet šādā gadījumā būs jārēķinās ar EUR 20-30 par diennakti – ar to gan būs pietiekami, lai paspētu savas automašīnas salonu iztīrīt.

Kad esat izvērtējuši savas automašīnas salonu, iegādājušies vajadzīgo ķīmiju, lupatiņas un birstes, tad varat ķerties pie lielo gružu un smilšu tīrīšanas no auto salona – to varat izdarīt ar rokām un ar parasto putekļu sūcēju. Pēc tam, kad rūpīgi ir iztirīts auto salons (tas var aizņemt arī 60-90 min. laika), varat pievērsties specifiskākiem un pamanāmākajiem traipiem uz griestiem. Nākamajā solī būtu labi auto salona griestus iztīrīt pilnībā. Pēc griestiem varat pāriet pie automašīnās sēdvietu mitrās mazgāšanas. Ja automašīnu tīrat ziemā vai pavasarī, tad noteikti vajadzētu izmantot arī gaisa sildītāju un žāvētāju – tas palīdzēs auto salonu izžāvēt pietiekoši ātri un tā, lai no mitruma neveidotos pelējums. Kad esat pabeiguši tīrīt beņķus, tad varat pāriet pie grīdas seguma un pēc tam pie logiem, durvju paneļiem un durvju ailēm. Pēc tam, kad priekšējie auto beņķi ir sausi – varat pāriet pāri auto priekšējam panelim – apslaukot putekļus un pārklājot plastmasas detaļas ar līdzekli, kas padarīs to jaunāku pēc izskata un aizsargās no UV starojuma.

Tā laikam būs arī tā pamatinformācija ar ko sākt! Lai uzzinātu vairāk par noteiktiem soļiem – piem., ērtāko paneļa tīrīšanu vai kā attīrīt ādas beņķus – meklējiet pamācības Youtube – tur ir daudz noderīga. Taču, ja saprotat, ka 8h jūsu brīvā laika, putekļusūcēja noma un ķīmija jums izmaksās tikpat vai pat vairāk kā auto aizvešana uz ķīmisko tīrīšanu, tad jums būtu jāmeklē tuvākā auto ķīmiskā tīrītava. Atcerieties, ka patiesi ietaupa tikai tas, kas ietaupa gudri, bet dubultā maksā skopais, kurš pats vēlas izdarīt arī tās lietas, kuras viņam nepadodas vai nepatīk!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai