Kā savilkt grožus, lai iekļautos budžetā?

8:36 am by

Ikvienam dzīvē pienāk brīdis, kad nākas “savilkt grožus”, jo pietrūkst naudas kādam svarīgam pirkumam, auto remontam, medikamentiem vai tamlīdzīgi. Šī situācija, protams, arī rada stresu. Lai situācija nekļūtu kritiska un tomēr ar visu izdotos tikt galā, esam sagatavojuši pāris ieteikumus, kas palīdzēs iekļauties budžetā un pat ietaupīt naudu nebaltām dienām.

Domājiet par to, ko iegādājaties ikdienā

Bieži vien veicam impulsīvus pirkumus. Tie ir pirkumi, kurus nepārdomājam. Tā vietā, lai iegādātos tikai to, kas ir nepieciešams, nopērkam vēl arī kādu produktu, kurš patiesībā nav vajadzīgs. Emocijām un paradumiem, protams, ir liels spēks un tas izpaužas arī iepērkoties. Ja Jūsu budžets ir ierobežots, centieties iegādāties tikai to, kas patiešām ir nepieciešams.

Padomājiet – šobrīd varbūt Jums šķiet, ka kāda lietu varētu nopirkt, taču varbūt rīt šo lēmumu nožēlosiet, tādēļ pirms preci iegādāties, pāris dienas nogaidiet. Un, ja arī tad Jums šķitīs, ka šis produkts būtu nepieciešams, tad to pērciet!

Arī dažādi sīkumi, kurus iegādājaties ikdienā, var radīt robu budžetā, īpaši, ja šādus niekus iegādājaties bieži. Ja pa ceļam uz darbu, iebrauc arī degvielas uzpildes stacijā pēc bulciņas un kafijas, apsver, vai tiešām nevari kafiju un kādu sviestmaizi uztaisīt mājās. Tas būs lētāk.

Iegādājieties lietotas preces

Mūsdienās iegādāties lietotas preces ir daudz vienkāršāk, nekā pirms 20 vai 30 gadiem. Lietoto apģērbu veikali, pat lietoto mēbeļu veikali, grupas sociālajos portālos – šīs visas ir iespējas, kuras var izmantot ikviens.

Lietots ne vienmēr nozīmē vecs vai slikts. Prece var būt lietota tikai pāris mēnešus vai pat dienas, kas nozīmē, ka tā ir gandrīz jauna, taču pārdota tiek par daudz zemāku cenu, nekā veikalā.

Biežāk norēķinieties ar skaidru naudu

Kad pēdējo reizi norēķinājāties ar skaidru naudu, nevis bankas karti? Patiesībā tas nav labākais paradums (vairāk), lai gan tas ir, iespējams, ērtākais, jo jāievada ir vien kods, lai samaksātu par pirkumu.

Trūkums slēpjas tajā, ka, norēķinoties ar karti, mēs fiziski neredzam, cik daudz naudas mums ir. Taču, ja pēc algas saņemšanas tikai daļu naudas atstājam kartē un pārējo izņemam un, piemēram, ievietojam krājkasē, bet otru pusi daļas atstājam makā, ir lielāka iespēja, ka naudu iztērēsim gudrāk un pārdomātāk.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai