Kāda sadzīves tehnika nepieciešama līgošanai?

7:54 am by

Tuvojas gada garākā diena un īsākā nakts. Līgo un Jāņi – vieni no latviešiem nozīmīgākajiem svētkiem. Jautāsiet – kāda tur loma sadzīves tehnikai, ja visi, cik var, raujas pie dabas krūts? Ja nedodas izbraukumā uz laukiem, tad nu vismaz sarīko grilēšanu pagalmā vai pošas uz vietējo zaļumballi. Bet – veltiet šim rakstam nedaudz laika un jūs pārliecināsieties, ka līgošana un sadzīves tehnika tomēr ir saistītas.

Eļļas radiatori un gaisa sildītāji – gadījumam, ja svētki atnāk ar lietu un vajadzīgs no viesu guļamistabām izdzīt drēgnumu.

Ledusskapji – ēdiena un dzērienu glabāšanai pirms svētkiem, lai laikus iespējams visu sagādāt un nebūtu pēdējā brīdī jātērē laiks lielveikalu rindās.

Plītis un cepeškrāsnis – nu, protams, lai sagatavotu dažādus kulinārijas brīnumus svētku galdam, piemēram, speķa pīrādziņus, kanēļa maizītes vai pat gardo medus maizi. Starp citu – ja neesat piemirsuši – arī galvenā svētku garduma pagatavošanai nepieciešams likt katliņu uz uguns. Lai sasietu sieru, vispirms jāliek karsēties piens.

Saldētavas – neticēsiet, cik laimīgi un pārsteigti būs jūsu jāņu bērni, ja būsiet kaut vai iznomājuši saldētavu, lai piepildītu to ar dažādu veidu saldējumu. Īsti vasarīgs un parocīgs deserts.

Trauku mazgājamās mašīnas – īpaši laba lieta visām saimniecēm, kuras savās lauku vai privātajās mājās rīko viesības radiem un draugiem. Arī viņām Līgo nakts taču paiet negulēta, bet svētku trauki nemazgāti… Turklāt, pie kārtīgas līgošanas trauku būs ne mazums, pat ja ēšanai būs pirkti plastmasas šķīvji, glāzes, dakšas un karotes, jo svētku mielasts jāsagatavo un jāservē vai vismaz jāsapako līdzi ņemšanai uz piknika vietu tā, lai tas nekādi neciestu transportējot.

Ūdens sildītāji – kārtīgai dušai pēc kārtīgas svinēšanas. Lai arī Jāņu rītā ir paradums kailiem iet saullēktā peldēties, pēc visas garās Jāņu dienas tomēr lieti noderēs mājas komforts.

Veļas mašīnas – nepieciešamas drēbju izmazgāšanai gan gatavojoties Līgo, gan pēc svētkiem. Īpaši lietderīgas ģimenēm ar bērniem.

Veļas žāvētāji–ļoti nepieciešami, ja pēdējā brīdī esat izlēmuši par labu citai drēbju kārtai – laika ir maz, bet tieši īstās drēbes atrodas ne nu gluži skapja plauktiņā, glīti salocītas.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai