Kādas jaudas inverteri pieslēgt pie saules bateriju sistēmas?

11:00 pm by

Izvēloties inverteri, galvenais ir neizvēlēties pārāk lielu un pārāk mazu, jo tad visa sistēma būs lieka naudas iztērēšana. Kamēr veiksiet sistēmas paplašināšanu un uzstādīsiet klāt vēl baterijas, paies pāris gadi un pa to laiku inverteru iekārtas un cenas jau būs nomainījušās. Ir daudzas kompānijas, kas 3kW inverterim pieslēdz 1kW saules baterijas. Tas tiek darīts ar domu, ka teorētiski kaut kad nākotnē varēs papildināt sistēmu ar papildus saules baterijām. Ja sistēmas uzlabošanu veiksiet pēc trijiem gadiem, tad dabūt tieši tādus pašus paneļus kādi Jums ir pašlaik būs gandrīz neiespējami. Kāpēc tā? Tāpēc ka tehnoloģijas nepārtraukti mainās un uzlabojās. Ir pienākuši zvani no dažu sistēmu īpašniekiem, ka piemēram, vēlētos papildināt saules bateriju sistēmu ar viņiem jau esošajiem 145W paneļiem. Vienīgais jautājums, kur vairs tādas jaudas paneļus var dabūt? Bieži vien lētāk pēc 10 gadiem būs papildnināt objektu ar jaunu bateriju sistēmu un ivertera sistēmu, kā palielināt esošai sistēmai bateriju skaitu 2 reizes. Tāpēc nav jēgas iegādāties pārāk jaudīgu inverteri, tas būs tikai mārketinga āķis, kā iztērēt lieku naudu.

Uzstādot jaudīgāku inverteri nekā vajag, tiek uzstādīts arī skaļāka iekārta nekā pienāktos. Jaudīgākos inverteros ir nedaudz skaļāki ventilatori, kā mazākjaudīgajos.

Ja skatamies no inverteru jaudas, tad sistēmai derēs nedaudz mazāks inverters, kā saules bateriju jauda. Var uzstādīt nedaudz lielākas jaudas kopējo bateriju skaitu, nekkā ir invertera jauda. Jaudu droši var pārsniegt pat par 10%. Tas ir tāpēc, ka saules paneļiem ir savi zudumi. Jo no paneļiem atņemot zudumus, paneļos, pārvadīšanā un siltuma zudumus inverterī varēs iegūt līdz 90% no nominālās bateriju jaudas. Kā piemēru varam apskatīt sistēmu ar 3kW inverteri un uzstādīto saules bateriju jaudu 3,25kW – piemēram 13 gabali 250W saules paneļi. Par sistēmu nav jāuztraucas, ja netiek pārsniegta jauda vairāk kā par 10%. Baterijām pārsniedzot invertera jaudu par 10%, tiks kompensēti paneļu un pārvades zudumi un inverters strādās ar nominālo ievada un izvada jaudu. Protams nevajag arī uzstādīt pārāk lielas kopējās jaudas solārās baterijas salīdzinot ar invertera jaudu, jo tad aktīvā izstarojuma laikā, vasarā, nevarēs pienācīgi pārstrādāt un gūt ienākumus no visa uzņemtā un pārvestā elektrībā, saules starojuma daudzuma.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai