Kādu jumta segumu labāk izvēlēties?

6:18 am by

monier.lv jumta segumiSituācijā, kad jāmaina jumta segums, visskaistākais un arī izturīgākais būs dakstiņu jumts. Tas ir gan vizuāli baudāms, gan arī mitruma necaurlaidīgs, skaņu izolējošs un ilgmūžīgs.

Dakstiņu jumti ir vairāku veidi: māla un betona. Turklāt arī šie divi dakstiņu jumta veidi ir ļoti dažādi, lai būtu atbilstoši gan dažādām gaumēm, gan arī atbilstoši dažādu māju konstrukcijām. Piemēram, jumtu segumu kompānija Monier piedāvā 8 dažādus māla dakstiņu jumtu veidus: Turmalin, Nortegl, Granat 13V, Rubin 13V, Dantegl, Vittinge E13, Vittinge T11, Nova, kā arī 3 dažādus betona dakstiņu jumta veidus: Minster Te, Zanda Protector, Zanda Lux. Katrs dakstiņu veids ir ar savu stilu, kā arī dažādām krāsas iespējām. Monier mājas lapā iespējams aplūkot katru no dakstiņu veidiem un izvērtēt sev atbilstošāko. Savukārt, ja dakstiņus ir vēlme redzēt dzīvē, lai labāk izvērtētu sev piemērotāko, tad būvniecības veikalos ir iespējams apmeklēt Monier stendus un tajos aplūkot dakstiņu paraugus. Papildu paraugu aplūkošanai ikviens interesents var saņemt arī nepieciešamo informāciju, kurš dakstiņu jumts būtu ne tikai vizuāli skaistākais konkrētajai mājai, bet arī, kurš būtu atbilstošākais konkrētajai konstrukcijai.

Dakstiņu jumtus iespējams uzklāt gandrīz jebkurai mājai. Protams, ja pirms tam uz tās bijis vieglāks jumts, piemēram, šīfera vai skārda, tad par drošību nepieciešams pārliecināties, veicot mājas nestspējas pārbaudi. Monier piedāvā veikt šādu pārbaudi.

Veicot izvēli starp māla dakstiņu jumtu un betona dakstiņu jumtu, jāņem vērā vairāki faktori:

  • ilgmūžība;
  • vizuālais izskats;
  • aizsardzība no ārējiem un iekšējiem apstākļiem;
  • uzlikšanas vieglums;
  • cena.

Māla dakstiņu jumts ir dabīgs, izturīgs pret dažādām temperatūrām un laika gaitā nezaudē savu skaisto vizualitāti. Betona dakstiņu jumts arī ir ļoti izturīgs, tomēr laika gaitā tā vizuālais izskats pasliktinās ātrāk kā māla dakstiņiem. Uzlikšanas ziņā abus dakstiņu jumtus ir vienlīdz vienkārši uzklāt. Aplūkojot cenas faktoru, māla dakstiņu jumts ir dārgāks par betona dakstiņu jumtu.

 

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This