Kas jāņem vērā, izvēloties gaisa kondicionieri?

7:36 pm by

gaisa kondicionierisTā kā gaisa kondicionieris ir iekārta, ar kuras palīdzību tiek mainīts mikroklimats telpā, kurā atrodamies, ir svarīgi būt pārliecinātam, ka izvēlētais variants patiešām būs vispiemērotākais. Pastāv vairāki faktori, kas jāņem vērā pirms gaisa kondicioniera iegādes.

 1. Kāda veida gaisa kondicionieri izvēlēties?

Pastāv četri galvenie gaisa kondicionieru veidi:

 • sienas tipa (SPLIT) kondicionieri;

 • logu kondicionieri;

 • portatīvie gaisa kondicionieri;

 • centrālie kondicionieri (visai mājai).

Sienas tipa un centrālo gaisa kondicionieru instalācijai parasti nepieciešams speciālists, kas veiks darbu profesionāli un atbildīgi.

 1. Ko es sagaidu no gaisa kondicioniera?

Izvēlētajam gaisa kondicionierim būtu jābūt aprīkotam ar regulējamu termostatu, vismaz diviem dzesēšanas ātrumiem un iestatījumiem, kas aptur kondicioniera ventilatoru, kad ierīce nav dzesēšanas režīmā. Gaisa plūsmai jābūt regulējamai. Ja gaisa plūsma nav noregulēta pareizi, bet pagriezta tieši uz cilvēku, tā var izraisīt kādas ķermeņa daļas atdziššanu un, līdz ar to, radīt nepatīkamas sekas.

Viena no svarīgām gaisa kondicioniera opcijām ir gaisa cirkulācijas regulators, kas ļauj iekļūt svaigam gaisam no ārpuses. Gaisa filtram jābūt viegli izņemamam un tīrāmam. Jūs vēlaties saņemt ražotāja garantiju uz vismaz pieciem gadiem ar pilnīgu iekārtas maiņu tehnisku bojājumu gadījumā vismaz pirmā gada laikā.

Daži jaunākie gaisa kondicionieri ir aprīkoti ar elektrostatisku filtru – tas var darboties nepārtraukti vai būt pieejams kā papildu opcija. Šis filtrs atbrīvo gaisu no sīkajām daļiņām un ir lielisks gaisa attīrīšanas līdzeklis cilvēkiem ar alerģijām.

 1. Kas ir energoefektivitātes koeficients?

Energoefektivitātes koeficients (EER- Energy Efficiency Ratio) norāda, cik efektīvs un vienlaikus ekonomisks ir konkrētais gaisa kondicionieris. Jo augstāks ir koeficients, jo mazākas būs gaisa kondicioniera patērētās enerģijas izmaksas. Nelielo gaisa kondicionieru top efektivitātes koeficients pašlaik ir apmēram 11, bet visefektīvākie lielie kondicionieri sasniedz koeficientu 13.

4.Cik liela dzesēšanas jauda man ir nepieciešama?

Dzesēšanas jauda tiek mērīta kilovatos (kW). Jo lielāks skaitlis, jo gaisa kondicionieris ir jaudīgāks. Mazai istabai, kuras platība mērojama 10-25 m2, pietiks ar gaisa kondicionieri, kura dzesēšanas jauda būs 2,6, kW, savukārt telpai ar 100 m2 platību būs nepieciešams gaisa kondicionieris ar vismaz 10 kW jaudu.

Telpas platība nav vienīgā, kas nosaka, cik jaudīgam jābūt gaisa kondicionierim. Pastāv vēl daudzi citi faktori, tostarp:

 • Logu skaits un lielums;

 • Cik labi telpa ir siltināta;

 • Cik daudz cilvēki izmanto telpu;

 • Kādas ierīces (datori u.c.) tiek izmantotas telpā.

Iespējams, pat iegūstot visu internetā pieejamo informāciju par gaisa kondicionieriem un to veidiem, joprojām var trūkt pārliecības par to, kuras ierīces iegāde būtu vispiemērotākā. Šajā gadījumā visvērtīgāk būs griezties pie speciālista, kurš palīdzēs izvēlēties tieši Jums vispiemērotāko gaisa kondicionēšanas iekārtu. 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai