Labākie veidi, kā sasniegt mērķi

8:41 am by

motivācija sasniegt mēŗkiMotivācija, tās ir iekšējas intereses, dziņas, vēlmes, nostājas, kas izraisa cilvēka aktivitāti un virza viņu rīcību. Atkarībā no apstākļiem cilvēka motivācija vai nu pieaug vai pazeminās. Motivācija ir būtiskākā sastāvdaļa jebkura mērķa sasniegšanai. Bez motivācijas mēs pat nekāptu laukā no gultas katru rītu atverot acis.

Daudzi domā, ka motivācija ir dabas dota īpašība. Rakstura iezīme, kas ielikta šūpulī atšķirīgās devās. Taču tā tas nav. Motivācija nav rakstura īpašība, bet gan procesa rezultāts. Ja tā būtu īpašība, tad katrs cilvēks izceltos ar savu individuālu motivācijas līmeni, ko gandrīz nebūtu iespējams mainīt. Taču mēs zinām no savas pieredzes, ka motivācija ir nepastāvīga. Tātad motivācija rodas kādu noteiktu faktoru ietekmē un kāda noteikta procesa rezultātā. Nav cilvēki ar motivāciju un cilvēki bez motivācijas. Jebkuram tāda piemīt un svarīgākais ir tas, ka katram tā var būt citādāka un kas var darboties uz vienu, savukārt uz otru cilvēku nedarbosies. Cilvēka personību nemaz nevar ietekmēt, bet var ietekmēt veidu, kādā viņš uz to skatās.

Lai sasniegtu savu mērķus, pirmkārt ir nepieciešams analizēt sevi pašu un mērķi, kuru esi nolicis par galapunktu. Vai tiešām šis mērķis ir tik nozīmīgs, svarīgs un var mainīt visu tavu dzīvi? Ja atbilde ir jā, tad ir jādara viss nepieciešamais, lai mērķis tiktu sasniegts. Cilvēkam ir tendence apstāties pie pirmajām grūtībām. Grūtības neapšaubāmi rada motivācijas trūkumu, jo ceļš uz mērķi var sākt likties nereāls. Tieši tāpēc viens no vissvarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai cilvēks būtu motivēts ir noticēt sev pašam. Vienkārši notici tam, ka tu spēj visu. Tā ir atslēga ikvienam ceļam, kuru uzsāksi. Sākumā milzīgais akmens ceļa vidū var šķist neapejams, jo tev var šķist, ka esi par mazu, lai to pārkāptu. Bet cilvēks var – stum, kāp pāri, ej apkārt, cērt uz pusēm, vienalga, bet galvenais tici tam ceļam, ko esi izvēlējies. Ja trūkst vēlmes, spēka un iedvesmas – motivācija ir iegūstama arī portālā motivation.lv

Lai vieglāk spētu sasniegt savu mērķi – vizualizē to. Vizualizē gan procesu, kā to sasniegt, gan arī pašu rezultātu un kā tu jutīsies, kad būsi to sasniedzis. Motivācija noteikti radīsies, ja domāsi par laimi, kas tevi pārņems, sasniedzot tik ilgi gaidīto mērķi. Procesa vizualizēšana palīdzēs arī saprast, kādi soļi ir nepieciešami, lai nokļūtu tuvāk galapunktam. Tāpat atceries nevis tikai zobus sakodis cīnīties par savu mērķi, bet atceries baudīt arī pašu procesu. Katru dienu dari to, ko mīli, dari to ar smaidu sejā katru dienu, katru ķēdes posmu izbaudi kā neatkārtojamu mirkli un tavs ilgi gaidītais mērķis atnāks nemanot, bez piepūles, jo tāpat būsi izvēlējies darīt to, kas vislabāk padodas un to, ko mīli.

Vienmēr paliec pozitīvs. Vienmēr būs cilvēki un situācijas, kas nostāsies pret tevi un tavu mērķi. Ne vienmēr ies gludi, bet tev no sirds ir jātic tam, ko tu dari. Tā ir vienīgā un īstā motivācija. Galvenais apzinies vai tas mērķis ir tā vērts, vai tas ir tiešām tas, ko vēlies no visas sirds. Ja darīsi to, ko mīli, tad mērķi būs vienkāršāk sasniegt un ja tā būs tava sirds lieta, tad arī motivācija augs nemanot. Tas vairs nebūs jāizcīna, tas būs kas pats par sevi saprotams, ka tā tam vienkārši ir jābūt un viss, ka nemaz citādāk nevar būt. Atceries, ka ne viss nāk uzreiz, tieši tāpēc ir tik būtiski gūt baudu no visa procesa kopumā, lai šis ceļojums ir pati lielākā motivācija sasniegt mērķi.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This