Lego konstruktori bērna attīstībai

2:25 am by

 

Lego klucīši

Bērna attīstībai nepieciešams kas tāds, kas ne tikai radīs prieku un izklaidēs, bet arīdzan tāds, kas liks padomāt, kustināt pirkstiņu, domāt nedaudz uz priekšu. Un pat ja domājam, ka šāda domāšana sākas tikai jau lielākiem bērniem – tā nebūt nav. Jau pašiem mazākajiem ir savs domu virziens un loģika. Un ja vēl palīdzam to nodarbināt ar dažādām piemērotām rotaļlietām – tas tikai stiprina jau iesākto.

Tiesa, lietas, kas ir tikai izglītojošas un liek domāt, nebūs īsti patīkamas bērnam. Un, ja pirmajā brīdī spēlēšanās būs interesanta, jo tas ir jaunatklājums, vēlāk tas jau kļūs mazāk aizraujoši un tiks nobīdīts malā. Lego konstruktori ir lieliski ar savu īpašību apvienojumu – izklaidējoši un attīstoši.

Bērnam, spēlējoties ar Lego konstruktoriem, vispirms jau būs interesanti un aizraujoši. Iespēja veidot kaut ko jaunu, pēcāk to atkal izjaukt, lai radītu kaut ko pavisam citu. (Nemaz nerunāsim par to, ka šāda rotaļlieta ir izdevīga arī vecākiem – iegādājoties vienu Lego konstruktoru, varam būt pārliecināti, ka ilgāku laiks bērns spēs ar to darboties, un tas neapniks). Un paralēli aizraujošajai un interesantajai daļai iegūstam arī izglītojošo un attīstošo.

Tā kā Lego konstruktori tiek piedāvāti dažādu vecumu bērniem, tad atradīsies piemērotākais gan pašiem mazākajiem, sākot no pusotra gada vecuma, gan jau krietni lielākie bērniem – pēc astoņu gadu vecuma. Konstruktoru sarežģītības pakāpes piemērotas atbilstoši tam bērnu vecumam, kam konstruktors paredzēts, lai būtu nevis pārāk sarežģīti, bet gan izdarāmi, tomēr, pieliekot nelielu piepūli. Bērnam jāpielieto savs radošums, izdoma, jāsaprot kā un kur pareizi katra detaļa jāievieto, lai sanāktu tas, kas paša ieplānots, vai kas attēlots uz Lego konstruktora kastītes.

Šādi konstruktori pieejami gan meitenēm, gan zēniem. Tematiski pieejami dažādi Lego konstruktoru veidi, kas šķitīs aizraujoši abiem. Un ja izvēlamies tematiskos konstruktorus, tad, bērnam augot, varam tikai papildināt Lego krājumus, ļaujot gan bērnam augt, mācoties kopā ar Lego, gan būt prieku par to, ka var paplašināt savu būvējamo pasauli.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This