Mājas lapu izstrāde

9:18 pm by

Mājas lapu izstrāde ir daudz komplicētāks pakalpojums kā var šķirst mājaslapas pasūtītājam vai pat daudziem mājaslapu izstrādātājiem. Kas tad būtu pats svarīgākais mājas lapas izstrādes procesā? Lai gan mājas lapu izstrāde pasūtītājam pirmkārt asociējas ar kodiem un kodēšanu, par visu svarīgāks tomēr būs tieši mārketinga jautājums, kas sevī ietver gan lapas izkārtojumu un dizaina elementus, gan SEO lietas, kas būs svarīgas, ja vēlaties ar savu mājaslapu pārdot pakalpojumu vai produktu.

Mājas lapas izstrāde – domēna izvēle

Domēna izvēlē būtu jāņem vērā tikai dažas lietas!

1) Izvēlieties domēnu, kurš ir viegli iegaumējams un nav pārāk garš;

2) Izvēlieties domēnu, kurš saturētu galveno atslēgas vārdu. Piemēram, ja grasāties nodarboties ar auto nomu, tad vēlams, ka arī domēna vārds saturētu “auto-noma”, bet tajā pat laikā neuzstādiet to par primāro nosacījumu.

Mājas lapas izstrāde – hostinga izvēle

Hostinga izvēle ir tikpat svarīga kā iepriekšējais punkts – ja ne vēl svarīgāka, jo no tā būs atkarīga jūsu mājaslapas turpmākā darbība. Ja būsiet izvēlējušies lēnu vai arī hostingu, kurš pa laikam pārstāj darboties, jūsu mājaslapa var zaudēt vērtību gan cilvēku, gan Google’s acīs. Šobrīd manuprāt labākais vidējās klases hostings ir : hostnet hostings , garmtech hostings vai nano hostings. Cenu ziņā par vienu vai divu mājaslapu uzturēšanu jums nāksies šķirties vidēji no Ls 2-3 / mēnesī.

Mājas lapas izveide – prasību specifikācija

Varbūt nosaukums ir izvēlēts pārāk gudrs, jo parastas biznesa vizītkartes vai mājaslapas gadījumā jums nebūtu jāpatērē vairākas dienas, lai aprakstītu kas kur tiks atrādīts. Drīzāk tas būtu tāds kā mājaslapas un tās funkcionalitātes uzmetums, lai jūs paši saprotat ko vēlaties. Pēc web lapas izstrādātāja izvēles jums jau būs iespēja šo uzmetumu piekoriģēt atbilstoši tehniskajām iespējām un programmētāja/dizainera ieteikumiem.  Šāda savlaicīga rīcība palīdzēs arī jums saprasties ar programmētāju un panākt, ka mājaslapa tiks izstrādāta nevis 4 mēnešos, bet gan 3 nedēļu vai 1 mēneša laikā

Mājas lapas izveide – cenu aptauja

Ja aizrakstīsim 2-3 mājaslapu izstrādātājiem, ko atradīsim Google TOP3 pozīcijās, mēs pārliecināsimies, ka izstrādes cenas diez ko neatšķirsies. Taču, ja veiksim 20 vai 100 pakalpojuma sniedzēju aptauju, tad iegūsim jau daudz skaidrāku bildi un varēsim atrast tādu izstrādātāju par ko ir labas atsauksmes un kura piedāvājums atbilstu mūsu atvēlētajam budžetam. Šeit jūs man jautāsiet noteikti kā aptaujāt 100 uzņēmumus, kas veido mājaslapas – tas taču ir ļoti laikietilpīgs process? Par laimi ir izveidots projekts www.lasso.lv , kas dod iespēju vienlaicīgi sazināties ar 150 vai pat 200 mūsu interesējošās sfēras uzņēmējiem.

Mājas lapas izveide – līguma sastādīšana

Mājas lapas izveide visbiežāk rada domstarpības klienta un pasūtītāja starpā tieši attiecībā uz laika termiņu vai arī retāk uz kādām tehniskām niansēm. Piemēram, mājas lapas izstrādātājs pieprasa papildus samaksu par garantijas laikā veiktajiem labojumiem, kas bijuši saistīti ar nepilnīgu mājaslapas izstrādi. Tieši šādiem gadījumiem ir paredzēts Mājas lapas izstrādes līgums, kas nosaka abu pušu pienākumus un tiesības. Jāatzīst, ka pasūtījuma līgums pasargā ne tikai mājaslapas īpašnieku no liekiem izdevumiem un ilgas gaidīšanas, tas pasargā arī izstrādātāju no mainīgām klienta domām vai nevēlēšanos pieņemt projektu, lai gan tas arī atbilst pasūtījuma specifikācijai.

Kad esat izvēlējies domēnu, apmaksājis hostingu, veicis cenu aptauju, sapratis kādu mājaslapu vēlaties, kurš to izstrādās un esat ar šo izstrādātāju noslēdzis vienošanos, tad varat atgriezties pie saviem ikdienas darbiem un uz laiku aizmirst par mājaslapu, ļaujot darīt savu darbu izstrādātājam.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai