Mūsdienas nav iedomājamas bez datora!

11:40 am by

Portatīvie datori ir aptuveni 2 – 3 cm biezi un nelieli, ērti pārnēsājami datori, kas kalpo kā alternatīva gabarītu ziņā lielajiem personālajiem galda datoriem. Neņemot vērā tā nelielo izmēru, portatīvais dators pilda visas galda personālā datora funkcijas un, vadoties pēc modeļa modeļa, mūsdienu portatīvie datori, piem., multimediju portatīvie ar spēcīgu procesoru var sniegt pat labāku veiktspēju nekā vidusmēra stacionārais dators. Portatīvo datoru mobilitāti nodrošina arī tajā iestrādātā baterija (akumulators), kas nozīmē, ka to uzlādējot portatīvo var lietot arī parkā, kafejnīcās u.tml.

Portatīvo datoru veidi

Portatīvā iegāde šobrīd ir daudz reiz grūtāka, nekā var likties. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka tirgū ir nopērkami dažādu zīmolu portatīvie modeļi, sākot no pamata, ikdienai paredzētiem, līdz jaudīgiem, neticami lielas veiktspējas modeļiem. Lai atvieglotu portatīvā izvēli, tie ir iedalīti dažādās kategorijās, piem., mācībām, izklaidei, darbam – tādējādi iespējams orientēties ņemot vērā to, kam portatīvais dators paredzēts. Papildus tiek piedāvāti arī neticami plāni un mobili portatīvo datoru modeļi, kas tiek dēvēti par Ultrabook, vai arī portatīvie ar skārienjūtīgo monitoru.

Nozīmīgi kritēriji portatīvā iegādei:

  • Monitors – bieži ir tā, ka, jo izmērā mazāks ekrāns (piem., 11.6 “), jo finansiāli izdevīgāks modelis. Bet maza izmēra modeļi paredzēti vien pamata uzdevumu izpildei. Spēļu cienītājiem vai tiem, kam jāstrādā ar sarežģītām programmām, vajadzīgs jaudīgāks modelis.
  • Kapacitāte – datora kapacitāte vienmēr būs nozīmīgs kritērijs iegādājoties portatīvo datoru. Kritēriji, kas jāņem vērā – operatīvā un cietā diska (HDD) kapacitāte. Lielākā daļa cilvēku parasti pērk portatīvo datoru ar pēc iespējas apjomīgāku HDD disku, piem., 750GB, bet papildus atmiņai ļoti labi noder ārējie cietie diski.
  • Baterijas mūžs – jo vairāk darbojas baterija, jo mobilāks kļūst portatīvais un ir plašākas iespējas to lietot ārpus mājām un darba. Ja ar datoru vairāk strādājat ārpus telpām, tad jābūt drošam, ka portatīvais dators ir ar pietiekami jaudīgu bateriju, kas ļauj strādāt ar datoru vismaz 4 – 5 stundas bez uzlādes. Baterijas darbības laiks, bez šaubām, būs atkarīgs no tā, ko Jūs plānojat darīt – sērfot internetā, spēlēt datorspēles, veidot prezentācijas u.tml.

Šie kritēriji ir tikai daži no visiem, kas svarīgi portatīvā izvēlē. Visgudrāk veikt papildus izpēti interneta resursos vai lūgt palīdzību  kādam zinošam draugam, īpaši, ja pērkat savu pirmo portatīvo datoru.

Portatīvo datoru piedāvājumu skatīties spiežot uz saites: http://www.ishop.lv/apple-datori/

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This