Noderīgi padomi, kā izvēlēties kvalitatīvas auto riepas

1:43 pm by

ziemas riepasJa aktuāla automašīnas riepu maiņa, var rasties dažādi jautājumi par labāko izvēli. Īpaši tādēļ, ka auto riepu izvēle ir atbildīgs process, jo tieši no automašīnas riepu kvalitātes lielā mērā atkarīgs, cik droša būs pārvietošanās pa ceļiem. Lai kvalitatīvākās riepas izvēlēties būtu vienkāršāk, piedāvājam nelielu ieskatu riepu pasaulē.

Riepu izmērs

Viens no būtiskākajiem aspektiem ir riepu izmērs. To var noskaidrot, aplūkojot uzrakstu uz iepriekšējo riepu malām, kā arī ieskatoties automašīnas ražotāja sniegtajās rekomendācijās.

Sezonai piemērotas riepas

Svarīgi izvēlēties sezonai piemērotas riepas. Piemēram, ziemas riepas īpaši pielāgotas laika apstākļiem, kad vidējā gaisa temperatūra nepārsniedz + 5 grādus. Tās ir no mīkstāka gumijas materiāla, tāpēc vasaras sezonā tās ļoti ātri nodils. Protams, pārvietoties  ar sezonai nepiemērotām riepām nav droši.

Uzticama tirdzniecības vieta

Riepu piedāvājums ir daudzveidīgs – tās nopērkamas dažādos veikalos un riepu centros, tostarp internetā. Lai riepas kalpotu ilgi un labi, svarīgi izvēlēties uzticamu veikalu, kur pieejams plašs piedāvājums, kā arī zinošu pārdevēju konsultācijas.

Lietotas auto riepas – jā vai nē?

Dažkārt, ekonomijas nolūkos, autovadītāji apsver lietotu riepu iegādi. Taču tā noteikti nav pati drošākā izvēle, jo nav zināms riepu patiesais stāvoklis. Pārdošanā arī atjaunotas riepas, kas arī ir ekonomiski izdevīgākas, turklāt arī drošākas, jo pirms pārdošanas tiek testētas. Vēlreiz gan jāuzsver, ka svarīgi izvēlēties uzticamu tirdzniecības vietu.

Vai riepu zīmolam ir nozīme?

Lai arī nopērkamas dažādu zīmolu riepas, visdrošāk tomēr ir izvēlēties zināmu un atzītu riepu zīmolus. Tas vairos pārliecību, ka iegādātas labas kvalitātes riepas. Vairāk informācijas par dažādu riepu tehniskajiem parametriem un veiktspēju iespējams uzzināt, aplūkojot neatkarīgo riepu testu rezultātus. Tie pieejami gan interneta resursos, gan specializētos auto žurnālos. Tāpat var iepazīties arī ar citu autovadītāju atsauksmēm – arī tas var palīdzēt izdarīt izvēli, ko vēlāk nebūs jānožēlo.

Vēlies uz ceļa justies droši? Izvēlies kvalitatīvas riepas un regulāri pārbaudi to stāvokli!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This