Optiskie kabeļi

12:29 pm by

Optiskie kabeļiMeklējot labākos interneta pieslēguma vai citu tīkla pakalpojumu risinājumus savam uzņēmumam vai mājoklim, nereti jāsaskaras ar izvēli – izmantot tradicionālos un jau ilgu laiku zināmos, taču novecojušos vara kabeļus tīkla ierīkošanai, vai arī izvēlēties moderno, bet ierīkošanas ziņā dārgāku optiskā kabeļa risinājumu. Aplūkosim, kas tad ir optiskais kabelis, ar ko tas atšķiras no vara kabeļa un kādas ir optisko kabeļu priekšrocības?

Optiskie kabeļi ir plānas caurules, kuru iekšienē ir daudz optisko šķiedru – smalku, ar aci grūti saskatāmu pavedienu, pa kuriem pārvietojas informāciju saturošie gaismas impulsi. Vienā optiskajā kabelī var būt pat vairāk nekā simts šķiedras, pa katru no kurām milzīgā ātrumā ceļo informācija. Kabelis tiek speciāli apstrādāts, lai pa to ceļojošie gaismas stari pārvietotos tikai kabeļa iekšienē un tiem nebūtu iespējas izplesties ārpus kabeļa. Informācijas pārraidīšanas ātrums un kapacitāte ir nesalīdzināmi lielāka par vara kabeļu sniegtajām iespējām. Ja vara kabeļi nodrošina informācijas pārraides apjomu vidēji līdz 10 megabitiem sekundē, tad optiskie kabeļi var nodrošināt pārraides apjomu pat vairāku simtu megabitu sekundē apmērā.

Optisko kabeļu priekšrocības

Tā kā pa vara kabeļiem informācija pārvietojas ar elektrisko impulsu palīdzību, bet optiskie kabeļi nodrošina informācijas pārvadīšanu digitālā veidā ar gaismas impulsu palīdzību, vēl viena optisko kabeļu priekšrocība ir izturība pret elektromagnētiskā lauka ietekmi. Uz vara kabeļiem var iedarboties elektromagnētiskais lauks, kas var traucēt efektīvu datu pārvadi. Tāpat būtisks iemesls, kādēļ mūsdienās arvien biežāk tiek dota priekšroka optisko kabeļu ierīkošanai, atsakoties no vara kabeļu izmantošanas, ir spēja lielā ātrumā pārvadīt informāciju ļoti lielā attālumā. Atšķirībā no vara kabeļiem, kam pastāv fiziski attāluma ierobežojumi efektīvai datu pārvadei, optiskajiem kabeļiem šādas attāluma robežas faktiski nepastāv un informāciju pa šādu kabeli var pārraidīt par vairāku simtu kilometru garumā. Optiskais kabelis ir mazāk pakļauts arī apkārtējās vides iedarbībai. Optiskais kabelis var būt vilkts gan zem zemes, gan pa gaisu, taču jebkurā gadījumā, salīdzinot ar vara kabeļiem, kuru veiktspēju ievērojami var ietekmēt dažādi apkārtējās vides faktori, optiskais kabelis ir krietni izturīgāks pret šādām ietekmēm.

Ievelkot optiskos kabeļus

Ierīkojot optisko tīklu un ievelkot optiskos kabeļus, tomēr jāievēro liela rūpība, jo optiskais kabelis ir trausls. Tādēļ, ja optisko kabeli plānots vilkt pazemē, vispirms zemē tiek ielikta speciāla, aizsargājoša caurule un tikai pēc tam šajā caurulē tiek ievilkts kabelis. Ja nepieciešams, caurulē var vienlaikus ievilkt arī vairākus optiskos kabeļus, tādā veidā paplašinot pārraides kanālu apjomu un nodrošinot iespēju pārraidīt vairāk informācijas.

Izvēloties optisko kabeli, jārēķinās ar lielākām izmaksām ierīkošanā, taču funkcionalitātes un sniegto datu pārraides iespēju ziņā optiskais kabelis ir modernākais un efektīvākais risinājums, kāds pašlaik pieejams.

Avots: http://www.citrus.lv/

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This