Pirmā portatīvā datora iegāde!

3:41 pm by

Portatīvais dators (saukts arī par laptop vai klēpjdatoru) ir ērti pārnēsājams dators, kas datoru tirgū nopērkams vairākos izmēros, visbiežāk ar ekrāna diagonāli no 11.6 līdz 18.4 collām. Neņemot vērā tā nelielo izmēru, portatīvais dators pilda visas pamata personālā datora funkcijas un, vadoties pēc modeļa modeļa, šobrīd pieejamie portatīvie datori, piem., multimediju portatīvie ar jaudīgu procesoru var sniegt pat lielāku veiktspēju nekā budžeta klases galda dators. Portatīvo datoru pārnēsājamību nodrošina arī tajā iebūvētā baterija (akumulators), kas garantē, ka bateriju uzlādējot klēpjdatoru var lietot arī ārpus telpām.

Mūsdienu portatīvo datoru veidi

Portatīvā datora iegāde mūsdienās ir daudz grūtāka, nekā liekas. Tas tāpēc, ka šobrīd tirgū tiek piedāvāti dažādi portatīvie no tādiem zīmoliem kā Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Samsung, Lenovo u.c. Lai atvieglotu portatīvā izvēli, tie tiek iedalīti dažādās kategorijās, piem., skolai, izklaidei, darbam – tādējādi iespējams orientēties pēc tā, kam šis dators paredzēts. Protams, portatīvais dators atšķiras arī pēc tehniskās specifikācijas, dizaina, izmēra.

Portatīvā iegādē nozīmīgu lomu spēlē:

  • Displejs – klēpjdatori nopērkami ar dažāda lieluma ekrāniem, starp kuriem biežāk lietotais izmērs ir 15.6 collas, tomēr plaši pieejami arī lielāki un mazāki modeļi. Tieši ekrāna lielums parāda to, cik apjomīgs būs pats dators un cik vienkārši to būs pārnēsāt, kas ir ļoti būtiski, piem., dodoties izbraucienos. Izmērā lielāki portatīvie būs noderīgi tiem, kas bieži strādā ar portatīvo galvenokārt tikai darbā vai mājās.
  • Atmiņa – datora kapacitāte vienmēr ir nozīmīgs kritērijs pērkot portatīvo datoru. Šajā situācijā nozīme ir operatīvajai atmiņai un cietā diska (HDD) ietilpībai. Bieži ir tā, ka, jo lielāka atmiņa, jo labāk, jo tad nebūs raižu ar liela apjoma failu uzglabāšanu. Pat, ja izvēlaties datoru, piem., ar 320 GB un secināt, ka vietas nepietiek, vienmēr iespējams pievienot klāt ārējo cieto disku.
  • Baterijas mūžs – kāda gan nozīme no portatīvā datora, ja tā baterija darbojas vien īsu laika sprīdi un dators pastāvīgi jāslēdz pie ārējās elektrības padeves? Ja pārsvarā strādājat ar portatīvo ārpus telpām, publiskās iestādēs vai parkā, būtu labi, ja baterija darbojas kaut vai 4 h bez elektrības padeves. Datora baterijas  darbības laiks, bez šaubām, ir atkarīgs no tā, ko Jūs plānojat darīt – sērfot internetā, spēlēt datorspēles, veidot prezentācijas u.tml.

Minētie ir tikai daži no kritērijiem, kuri būtu jāņem vērā iegādājoties portatīvo datoru. Papildus izpēte par datora funkcijām un stiprajām īpašībām nenāks par ļaunu, jo šis nav lēts pirkums, turklāt domāts diezgan ilgam periodam.

PORTATĪVO DATORU KLĀSTS UN TO IZVĒLES PRINCIPI

Portatīvais dators (dēvēts  arī par laptop vai klēpjdatoru) ir pārnēsājams pilnībā funkcionāls dators, kas datoru tirgū pieejams dažādos izmēros, visbiežāk ar ekrāna izmēru no 11.6 līdz pat 18.4 collām. Neskatoties uz savu nelielo izmēru, portatīvais dators pilda visas galda personālā datora funkcijas un, vadoties pēc modeļa modeļa, šobrīd pieejamie portatīvie datori, piem., izklaides portatīvie ar spēcīgu procesoru spēj sniegt pat lielāku veiktspēju nekā budžeta klases galda dators. Portatīvo datoru mobilitāti nodrošina arī tajā iebūvētā baterija (akumulators), kas nozīmē, ka to uzlādējot klēpjdatoru var izmantot arī parkā, kafejnīcās u.tml.

Portatīvo datoru iedalījums

Mūsdienās portatīvā iegāde var būt daudz grūtāka, nekā sākumā liekas. Tas ir tāpēc, ka datoru tirgū pieejami dažādu zīmolu portatīvie, sākot no pamata, ikdienai paredzētiem, līdz jaudīgiem, augstas veiktspējas modeļiem. Katrs no ražotājiem piedāvā portatīvos konrētām darbībām, konrētām lietotāju grupām, piem., portatīvais dators pieejams: multimedijiem un spēlēm, skolai un mājām, biznesam un darbam u.tml.. Protams, portatīvais dators mēdz atšķirties arī pēc tehniskās specifikācijas, krāsas un diziana, izmēra.

Portatīvā datora iegādes kritēriji:

  • Datora ekrāns – parasti ir tā, ka, jo izmērā mazāks monitors (piem., 11.6 “), jo finansiāli izdevīgāks modelis. Tomēr tas noderēs pamata darbu veikšanai, piem., e-pastu nosūtīšanai. Datorspēļu faniem vai tiem, kam jāsaskaras ar sarežģītām programmām, vajadzīgs lielāks un jaudīgāks modelis.
  • Diska ietilpība – diska ietilpība bieži ir svarīgākais kritērijs portatīvā iegādē. Bieži vien ne pārāk prasīgiem lietotājiem ir labs 320 GB HDD, bet, ja mēdzat lejupielādēt un skatīties datorā filmas vai uzglabāt attēlus, lai nevajadzētu domāt par ārējā cietā diska iegādi, daudz izdevīgāks pirkums būs klēpjdators ar vismaz 500GB līdz 750GB HDD.
  • Procesors – lai dators darbotos pēc iespējas ātrāk, darbojoties pat ar lielām vai sarežģītas grafikas programmām, nepieciešams jaudīgs procesors. Vairumam datorlietotāju vai tiem, kas datorā vien pilda vienkāršus uzdevumus vai sērfo sociālajos tīklos, pietiks ar Cerelon vai Pentium modeļiem, bet sarežģītāku uzdevumu veikšanai noderīgāk būs lūkot pēc Intel Core i3, i5 vai i7 procesora veidiem.

Minētie ir tikai daži no nsvarīgākajiem kritērijiem portatīvā datora izvēlē. Pirms pirkuma veikšanas bez šaubām jāievāc papildus informācija par konkrēto modeli vai jākonsultējas ar zinošu draugu, lai iegādātos tieši Jūsu vēlmēm labāko modeli.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This