Pirmā portatīvā iegāde!

1:05 pm by

asusshop.lv  veikals portatīvie datori ultrabook 1Portatīvie datori ir aptuveni 2 – 3 cm biezi un nelieli, ērti pārnēsājami datori, kas kalpo kā alternatīva smagnējiem personālajiem galda datoriem. Par spīti savam mazajam ekrāna izmēram, kas visbiežāk ir 15.6 “, portatīvais dators izpilda visas pamata galda datora funkcijas un mūsdienu modeļi pieejami pat ar labāku veiktspēju nekā tā ir vidusmēra klases galda datoram. Mobilitāti nodrošina arī iebūvētā datora baterija (akumulators), kas 100% uzlādēta ļauj strādāt ar portatīvo pat 3 – 6  stundas bez pievienošanas elektrībai.

Mūsdienās tiek ražoti dažādi portatīvo datoru tipi

Pateicoties tam, ka ikvienam no mums ir atšķirīgas vajadzības, arī datoru ražotāji koncentrējas uz vairāku modeļu izstrādi, lai spētu piedāvāt portatīvo datoru modeļus atbilstoši katra prasībām. Portatīvais dators mēdz atšķiras ne vien pēc dizaina vai ekrāna izmēra, bet arī pēc procesora, cietā diska, video kartes un skaņas kartes veida, operētājsistēmas u.c Pazīstamākie klēpjdatoru zīmoli mūsdienās ir Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo u.c

Daži svarīgi kritēriji pirms portatīvā iegādes:

*Displejs – klēpjdatori pieejami ar dažāda lieluma displejiem, starp kuriem populārākais ir 15.6 collas, bet lielā klāstā pieejami arī lielāki un mazāki portatīvā modeļi. Tieši ekrāna lielums nosaka to, cik apjomīgs būs pats dators un cik vienkārši to varēs pārnēsāt, kas ir īpaši aktuāli, piem., dodoties izbraucienos. Lielāki portatīvie būs piemēroti tiem, kas lielākoties lieto portatīvo vienā vietā.

*Cietais disks – diska kapacitāte parasti ir svarīgākais faktors portatīvā iegādē. Bieži vien vienkāršiem datorlietotājiem ir labs 320 GB HDD, bet, ja mīlat lejupielādēt un skatīties portatīvajā filmas un uzglabāt attēlus, lai nevajadzētu domāt par ārējā diska pievienošanu, daudz izdevīgāks pirkums būs portatīvais dators ar vismaz 500GB cieto disku.

*Baterija – jo ilgāk darbojas baterija, jo mobilāks kļūst portatīvais dators un ir plašākas iespējas to lietot ārpus mājām un darba. Ja ar datoru parasti strādājat ārpus mājas vai darba, tad pārliecinieties, ka portatīvais ir ar pietiekami jaudīgu bateriju, kas ļauj strādāt ar datoru vismaz 3 – 6 stundas bez uzlādes. Baterijas darbības laiks, protams, ir atkarīgs arī tā, ko Jūs plānojat darīt – lasīt ziņas online, spēlēt datorspēles, rakstīt dokumentus u.tml.

Nosauktie ir tikai daži no kritērijiem, kas jāņem vērā iegādājoties portatīvo. Papildus izpēte par datora funkcijām un īpašībām nāks tikai par labu, jo šis nav lēts pirkums, turklāt domāts diezgan ilgam periodam.

Apskaties plānākos portatīvos datorus no ASUS – http://www.asusshop.lv/asus-ultrabook-datori/

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This