Silta māja ziemas aukstumā.

6:55 pm by

Siltas kājas pie kamīna

Lai aukstajā gada sezonā mājās vai darbā justos silti un labi, izvēlamies pēc iespējas labāku iespēju, kā telpas uzturēt siltumā. Apkures katli lieliski noder mājai, birojam vai dzīvoklim, lai uzturētu telpas siltas un patīkamas aukstajā laikā. To darbība ir pavisam vienkārša – kurināmā materiāla sadegšanas laikā rodas siltums (līdzīgi kā ar malkas apkuri), tikai šoreiz, izmantojot šķidrumu, pārsvarā ūdeni, siltums no katla tiek pārnests uz visu nepieciešamo telpu. Izmantojot apkures katlu mājai būs iespējams sildīt ne tikai radiatorus un telpu, bet arīdzan siltās grīdas, kā arī uzsildīt ūdeni boilerā.

read more

Related Posts

Tags

Share This

Kādas jaudas inverteri pieslēgt pie saules bateriju sistēmas?

11:00 pm by

Izvēloties inverteri, galvenais ir neizvēlēties pārāk lielu un pārāk mazu, jo tad visa sistēma būs lieka naudas iztērēšana. Kamēr veiksiet sistēmas paplašināšanu un uzstādīsiet klāt vēl baterijas, paies pāris gadi un pa to laiku inverteru iekārtas un cenas jau būs nomainījušās. Ir daudzas kompānijas, kas 3kW inverterim pieslēdz 1kW saules baterijas. Tas tiek darīts ar domu, ka teorētiski kaut kad nākotnē varēs papildināt sistēmu ar papildus saules baterijām. Ja sistēmas uzlabošanu veiksiet pēc trijiem gadiem, tad dabūt tieši tādus pašus paneļus kādi Jums ir pašlaik būs gandrīz neiespējami. Kāpēc tā? Tāpēc ka tehnoloģijas nepārtraukti mainās un uzlabojās. Ir pienākuši zvani no dažu sistēmu īpašniekiem, ka piemēram, vēlētos papildināt saules bateriju sistēmu ar viņiem jau esošajiem 145W paneļiem. Vienīgais jautājums, kur vairs tādas jaudas paneļus var dabūt? Bieži vien lētāk pēc 10 gadiem būs papildnināt objektu ar jaunu bateriju sistēmu un ivertera sistēmu, kā palielināt esošai sistēmai bateriju skaitu 2 reizes. Tāpēc nav jēgas iegādāties pārāk jaudīgu inverteri, tas būs tikai mārketinga āķis, kā iztērēt lieku naudu.

Uzstādot jaudīgāku inverteri nekā vajag, tiek uzstādīts arī skaļāka iekārta nekā pienāktos. Jaudīgākos inverteros ir nedaudz skaļāki ventilatori, kā mazākjaudīgajos.

Ja skatamies no inverteru jaudas, tad sistēmai derēs nedaudz mazāks inverters, kā saules bateriju jauda. Var uzstādīt nedaudz lielākas jaudas kopējo bateriju skaitu, nekkā ir invertera jauda. Jaudu droši var pārsniegt pat par 10%. Tas ir tāpēc, ka saules paneļiem ir savi zudumi. Jo no paneļiem atņemot zudumus, paneļos, pārvadīšanā un siltuma zudumus inverterī varēs iegūt līdz 90% no nominālās bateriju jaudas. Kā piemēru varam apskatīt sistēmu ar 3kW inverteri un uzstādīto saules bateriju jaudu 3,25kW – piemēram 13 gabali 250W saules paneļi. Par sistēmu nav jāuztraucas, ja netiek pārsniegta jauda vairāk kā par 10%. Baterijām pārsniedzot invertera jaudu par 10%, tiks kompensēti paneļu un pārvades zudumi un inverters strādās ar nominālo ievada un izvada jaudu. Protams nevajag arī uzstādīt pārāk lielas kopējās jaudas solārās baterijas salīdzinot ar invertera jaudu, jo tad aktīvā izstarojuma laikā, vasarā, nevarēs pienācīgi pārstrādāt un gūt ienākumus no visa uzņemtā un pārvestā elektrībā, saules starojuma daudzuma.

read more

Apkures katli: kurināmā, gāzes vai elektriskie?

9:22 pm by

Apkures katli ir atšķirīgi un katram no katliem ir savas priekšrocības un savi trūkumi. Lai izvēlētos vispiemērotāko no tiem, ir nepieciešams iepazīties ar visu šo apkures katlu īpatnībām.

Granulu katli, malkas katli, šķidrā kurināmā apkures katli. Var darboties ar šķidro gāzi vai dīzeļdegvielu (šķidro kurināmo) vai arī ar cieto kurināmo. Katli, kas darbojas ar cieto kurināmo ir ekonomiskāks variants. Ir tikai viens trūkums: regulāri jāpapildina malkas krājumi, bet ja jums ir savs šķūnītis, tad tā noteikti nebūs problēma. Tas pats ir ar šķidrās apkures katliem: tos ir vērts uzstādīt tikai tad, ja zināt kur iegādāties lētu dīzeļdegvielu. Ņemiet vērā arī šādas iekārtas augsto cenu:  sākot no Ls 1400.

Gāzes apkures katls ir ekonomisks un ērts lietošanā. Tomēr uzstādīt to var tikai tajā gadījumā, ja jūsu māja ir pieslēgta gāzesvada maģistrālei. Gāzes katls ir ideāls variants pastāvīgās dzīves vietas apsildīšanai bez papildus raizēm par malkas, dīzeļdegvielas vai granulu piegādes un padeves. Cenu diapazons no Ls 400-500

Elektriskais apkures katls. Galvenā šādu katlu priekšrocība ir drošība un lielā jauda. Tomēr tiem piemīt būtisks trūkums: elektrības dārdzības dēļ, tos diez vai var nosaukt par pieejamu variantu. Katlu var nopirkt sākot no Ls 400-500

read more

Kamīns: kā ekonomēt siltumu

7:31 am by

Nu jau pavisam drīz aukstais laiks piespiedīs mūs iekurt krāsnis un kamīnus, tāpēc pastāstīsim par jaunu siltā gaisa sadales sistēmu.

Siltā gaisa sadales sistēma

Pēdējos gados arvien vairāk tiek izmantotas apkures sistēmas ( apkures katli ), kuras malkas sadegšanas rezultātā iegūto silto gaisu padod telpai izmantojot siltumnesēju.

Viena no šādām sistēmām ir siltā gaisa sadales (SGS) sistēma. Lai apkurinātu māju ar kamīna palīdzību, galvenais nosacījums ir profesionāli izstrādāta un uzstādīta SGS sistēma.

Tāpat būtiska ir pareiza kamīna aprīkojuma izvēle, kuram ir jābūt piemērotam pastāvīgam darbam un ar augstu siltuma atdeves rādītāju.

Darbības principi

Kamīna apkures sistēma apsilda telpas ar gaisa palīdzību, kas sasilst kamīna iekšpusē – starp kurtuvi (kaseti, kamīna starpbūvi) un kamīna sieniņām (apšuvumu).

Starp kurtuvi, kurā notiek degšanas process, un kamīna apšuvumu atrodas gaisa sprauga.

Tajā uzkrājas karstais gaiss, kas pēc tam ar gaisvadu palīdzību tiek novadīts uz dažādām telpām, kurās ir izvietoti speciāli gaisvadi – restes sienā vai griestos.

Dūmgāze izvadās caur dūmvadu, nesajaucoties ar silto gaisu.

Siltais gaiss var pārvietoties pa gaisvadiem kā patstāvīgi, tā arī mehāniski, ar ventilatora palīdzību. Uzstādot gaisvadus ar laidenas regulēšanas iespēju, jūs varēsiet sadalīt novadāmo siltā gaisa plūsmu uz telpām, tādā veidā regulējot temperatūru tajās.

Projektējam SGS sistēmu

SGS sistēmu vislabāk izstrādāt, kamēr māja vēl ir projektēšanas stadijā. Šajā laikā iespējams piemeklēt vispiemērotāko kamīnu, gaisa padeves veidu, uzprojektēt kanālus, pa kuriem plūdīs uzsildītais gaiss, izvēlēties gaisvadu caurules izmēru, kā arī kurināmā veidu.

SGS sistēmas tehniskā projekta izstrādi vislabāk uzticēt firmai, kura ir specializējusies tieši šajā jomā. Lai sistēma darbotos efektīvi, tai ir jābūt maksimāli centralizētai, bet kanālu tīklam – vienkāršam.

Vēloties ieekonomēt uz gaisvadu kanālu garumu, kamīnu parasti cenšas izvietot mājas, vai to telpu, kuras vēlas apkurināt, centrā. Lai kamīns varētu darboties ar atbilstošu siltuma atdevi, ir jānodrošina lai svaigais gaiss telpā ieplūstu nepieciešamajā daudzumā (ne mazāk par 10 m3/h uz 1 kW nominālās jaudas) – labāk pa atsevišķu gaisvadu tieši uz kamīnu.

Iespējamās konstrukcijas

Apsildes efektivitāte tradicionālam kamīnam ar atvērta tipa kurtuvi sastāda tikai 10-20 %.

Tā darbības princips balstās uz brīvu gaisa piekļuvi, tādēļ arī dūmvada diametrs ir diezgan liels, līdz ar to dūmvadā izlido 70% siltā gaisa.

Turklāt karstumizturīgie ķieģeļi, no kuriem pārsvarā veido atvērtā tipa kurtuves, lēni atdod siltumu.

Kamīni ar slēgta tipa kurtuvi atdod daudz vairāk siltuma, to LDK sastāda 70-80%.

Slēgtā kurtuve (kasete) ir atliets monobloks, izgatavots rūpnieciskos apstākļos, parasti no augstas kvalitātes čuguna vai tērauda. Kurtuves atšķiras ar izmēru, formu, stikla durtiņu atvēršanas veidu (uz sāniem vai augšu), konstruktīviem un dekoratīviem elementiem.

Klasiskais kamīns ar atvērta tipa kurtuvi dod siltumu tikai tad, kad tajā kuras uguns. Savukārt no kamīna kasetes siltumu var iegūt pārslēdzot to uz gruzdēšanas režīmu (lēnu degšanu) pēc tam, kad sasniegta nepieciešamā temperatūra.

Šajā gadījumā, ar gaisa padeves sistēmas palīdzību, līdz minimumam samazina malkas degšanai nepieciešamā skābekļa padevi. Malka nedeg, bet lēni gruzd, sasildot kasetes sieniņas, kuras, savukārt, uzsilda gaisu.

Ar to pilnīgi pietiek, lai telpās uzturētu patīkamu temperatūru, turklāt ar vienu malkas krāvumu var pietikt visai naktij. Tādējādi, gatava, iebūvējama kurtuve ir vispiemērotākais siltuma avots telpu apsildei ar siltā gaisa sistēmu.

read more

VIADRUS HERCULES U 22 apkures katli

1:24 pm by

apkures katli viadrusJaunā dizaina VIADRUS Hercules U 22 apkures katli ar cieto kurināmo jums nodrošinās iespēju apsildīt gan lielu savrupmāju, gan mazākas telpas, piem., ģimenes Līvānu tipa māju ar platību 80m2. Eiropā šie čuguna apkures katli ir ļoti izplatīti un šobrīd ir uzstādīti nu jau vairāk kā 200’000 mājās un telpās. VIADRUS Hercules U 22apkures katli ir īpaši arī ar to, ka ir diezgan vienkārši tos pārveidot un kā kurināmo izmantot gāzi/šķidrā kurināmo. Apkures katli ir ar mazām skursteņa vilkmes prasībām, tos ir ērti un viegli lietot, izmantojot regulēšanas elementus.

Apkures katlu jauda : 11,7-58,1kW

Kurināmais materiāls: Ogles, malka vai skaidu briketes

Kādas ir jaunā dizaina apkures katla VIADRUS HERCULES U 22 priekšrocības?

  • Katlu viegli ir uzstādīt un apkalpot jebkurā sistemā ;

  • Apkures katliem ir 5 gadu garantija ;

  • Zemas skursteņa vilkmes prasības;

  • Jaudu diapazons, kas ļauj izvēlēties apkures katlu pielāgotu tieši jūsu telpu platībām;

  • Kurtuves atvērums ir īpaši liels, kas ļauj ievietot malku diametrā līdz pat 22 cm;

  • Drošības elementi un katla regulēšana ir droša, neradot iespējas gūt jebkādas traumas;

  • Čugunu katlu kalpošana ir daudz ilgāka par parastajiem apkures katliem un pie pareizas eksplutācijas un apkopes var sasniegt vairākus desmit gadus.

Viadrus čuguna centrālapkures malkas katls Jums kalpos krietni ilgāk par kādu no metāla apkures katliem. Šos apkures katlus Jūs varēsiet izmantot desmitiem gadu, nodrošinot siltas telpas par zemām izmaksām. Apkures katlu kurināmo elementu izvēles variācijas nodrošinās Jums arī iespēju vienmēr atrast lētāko, ekoloģiskāko vai efektīvāko kurināmo, izvēloties star koksni vai oglēm.

read more

Granulu apkure

5:03 pm by

Granulu apkure ir viens no lētākajiem apkures veidiem. Granulas tiek ražotas no vietējiem atjaunojamiem dabas resursiem, koksnes atlikumiem, šķeldas, skaidām. Granulu cenas ir stabilas, bez būtiskām izmaiņām ilgākā laika periodā. Vienas MWh siltuma saražošanas izmaksas ir 23-25Ls. Salīdzinot ar dabas gāzes apkuri, kur MWh izmaksas ir 35-39Ls, atkarībā no katla lietderības koeficienta, granulu apkure 1,5 reizes lētāka.

Granulu deglis palīdzēs Jums iegūt pilnībā automatizētu apkures sistēmu. Vienīgi ik pa laikam būs jāpapildina granulu rezervuārs un jāiztīra katls. Firmas ERATO GreenEcoTherm granulu degļi dos Jums alternatīvu esošai malkas, brikešu vai ogļu apkurei. Uzstādot granulu degli, varēsiet atteikties no patstāvīgas kurināšanas un uzraudzības. Iestādiet apkures ūdens vai telpas temperatūru un pārējo nodrošinās GreenEcoTherm deglis. Jums būs tikai pāris reižu nedēļā jāpapildina granulu tvertne un reizi divās nedēļās jāiztīra katls un jāizber pelni. Uzstādot lielāka izmēra granulu tvertni, piemēram 650l, granulas Jums nebūs jāpapildina pat pāris nedēļas. Granulu apkuri pilnībā var novērtēt tikai cilvēks, kas ikdienā ir nodarbojies ar kurināšanu. Granulu kurināšanas process ir automatizēts, tas ir tīrs. Jūs iegūsiet vairāk brīva laika, ko iepriekš pavadījāt kurinot.

ERATO GreenEcoTherm degļus var uzstādīt gandrīz jebkurā cietā vai šķidrā kurināmā katlā. Kvalitatīvas un drošas degļa sastāvdaļas garantē tam ilgu darbību. Visas detaļas, kas ir kontaktā ar liesmu, ir izgatavotas no karstumizturīga nerūsējošā tērauda. Īpaša elektriskā aizdedze un automātiska jaudas līmeņa izvēle padara šī degļa izmantošanu vienkāršu un komfortablu visa gada garumā.

read more