Saules kolektori karstā ūdens nodrošināšanai

8:47 pm by

Ūdens sildītāja izmaksas var kļūt par lielu daļu no ikmēneša enerģijas rēķina, it īpaši dzīvojot mērenā klimata joslā ar māju, kurā dzīvo daudz cilvēku, ir trauku mazgājamā mašīna un pastāv liels siltā ūdens patēriņš. Ja siltā ūdens nodrošināšanai tiek izmantoti saules kolektori, iespējams veiksmīgi samazināt ikmēneša rēķinus un emisiju daudzumu, kas nonāk vidē, izmantojot citus siltumenerģijas iegūšanas veidus.

Pirms tiek uzstādīti saules kolektori

Izanalizējiet vides faktorus, kas ietekmēs jūsu izvēli par labu konkrētajai ūdens sildīšanas sistēmai. Pārliecinieties, vai jums ir pietiekoši daudz vietas iekārtām, kas nepieciešamas, lai saules kolektori varētu darboties. Uzstādīšanai izvēlieties vietu, kurā kolektors saņems visvairāk tiešā starojuma dienas laikā – vieta, kas nav apēnota un atrodas ēkas dienvidu pusē, būs vispiemērotākā.

Izvēlieties saules kolektoru sistēmu, kas atbilst jūsu budžetam un mājsaimniecības vajadzībām. Ir pieejami saules kolektori ar aktīvajam sistēmām, kas ūdens apgrozībā izmanto sūkņus, un pasīvās sistēmas saules kolektori, kuros ūdens pārvietošana ir atkarīga no temperatūras izmaiņām.

Atstājiet savu esošo ūdens sildīšanas sistēmu rezerves nepieciešamībai. Saules kolektoru darbības efektivitāte mēdz mainīties atkarībā no apkārtējās vides apstākļiem. Lai taupītu enerģiju, izslēdziet rezerves sildītāju līdz brīdim, kad tas tiešām nepieciešams. Reizēm uzticiet visu ierīču pārbaudi profesionālim, lai pārliecinātos, ka tās ir darba kārtībā.

Vai es pats varu izgatavot saules kolektoru?

Interneta vidē atrodamas neskaitāmas ilustrētas pamācības par to, kā paša spēkiem iespējams uzmeistarot lētu ūdens sildīšanas sistēmu – saules kolektoru. No pieejamajiem aprakstiem iespējams mācīties par ierīces galvenajiem darbības principiem.

Ja nu vēlaties pārbaudīt savas spējas, bet saules kolektors nepieciešams vienīgi pavisam neliela ūdens daudzuma uzsildīšanai, šie ir septiņi galvenie soļi vienkārša saules kolektora pagatavošanā:

  1. Uzmeistaro „kasti” (rāmi). Tai jābūt koka taisnstūrveida kastei; nepieciešamie izmēri vidējam kolektoram būtu 50 x 25 x 15 cm.

  2. Nosedz plaisas. Izmanto silikonu, lai novērstu siltuma zudumus.

  3. Izolē kastes iekšpusi. Pārklāšanai noderēs vienkārša alumīnija folija.

  4. Panāc, lai saules kolektors kļūst absorbējošs – nokrāso to melnu, izmantojot aerosolu.

  5. Sāc vadīt ūdeni cauri kolektoram. Pirms tam tika izveidots kolektora rāmis. Tagad tam cauri jāizvada ūdens, izmantojot čūskas formas caurules.

  6. Nokrāso melnu arī cauruli.

  7. Jaunais saules kolektors tiek pārklāts ar stiklu vai caurspīdīgu akrila plātni.

Bez šaubām, šādi saules kolektori zemo izmaksu ziņā pārspēs jebkuru rūpnieciski izgatavoto ierīci, tomēr, lai arī kolektora uzbūve šķiet vienkāršota, tā pagatavošana ir laikietilpīgs process, turklāt pašmeistarots saules kolektors nespēs efektivitātes un funkciju ziņā līdzināties modernajām iekārtām, kuru izgatavošanā izmantoti speciāli, saules enerģiju absorbējoši materiāli.

Saules kolektori un saules enerģija tiek izmantoti visā pasaulē, neatkarīgi no klimatiskās joslas. Kāpēc šāds alternatīvās enerģijas iegūšanas veids kļuvis tik populārs? Saules gaisma un siltums ir pieejami bez maksas ikvienam, un saules korektori ir veids, kā to izmantot efektīvā un videi draudzīgā veidā. 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This