Vecā interneta klasika – lapa SS.lv

9:33 am by

Dažas lietas mūsu dzīvēs saglabājas klasiskas, tomēr interneta vidē ne vienmēr mīl visu veco, un nemodernas lapas ātri tiek aizmirstas. Tajā pat laikā šķiet ir mājas lapas, kas nepakļaujas šim un, par spīti novecojušam dizainam un funkcionalitātei, vēl joprojām visai veiksmīgi turpina darboties. Viens no vislabākajiem piemēriem šajā ziņā noteikti ir SS.lv. 

Mums visiem ik pa laikam nepieciešams aplūkot sludinājumus, tas ir skaidrs, bet kādēļ gan lapas veidotāji gadu desmitiem nav mēģinājuši izmainīt nevienu dizaina vai funkcionalitātes detaļu? Tā, piemēram, vēl joprojām nav iespējams veikt portālā normālu meklēšanu, vienkārši ierakstot interesējošo atslēgvārdu un meklējot to visās sludinājumu kategorijās. Tā vietā jādodas uz katru kategoriju atsevišķi, jāmēģina uzminēt vai sludinājuma ievietotājs vārdu “Canon” norādījis kā fotoaparāta marku vai modeli (bieži vien visa informācija iekopēta vienā laukā) un sastopoties ar tamlīdzīgām sīkām problēmām. Tas viss portāla lietošanu padara viegli kaitinošu un viens ir skaidrs – lapa SS.lv ir ļoti novecojusi.

Bet tāpat nav skaidrs – kādēļ gan cilvēki vēl joprojām turpina izmantot šo interneta relikviju? Atbilde ir skaidra – nav labākas alternatīvas. Kamēr vien nebūs kāds cits sludinājumu portāls, kas piedāvās izvietot sludinājumus krietni vien ērtāk kā to šobrīd dara SS.lv, tikmēr cilvēki samierināsies ar novecojušo dizainu un lapas brīžiem kaitinošo lietošanu. Piedevām, lapas adrese šķiet visiem iesēdusies tik dziļi smadzeņu krokās, ka ir visai grūti pārvilināt esošos sludinājumu lietotājus uz kādu citu platformu, to var izdarīt vienīgi ar krietni pārāku piedāvājumu. Un pat tad jārēķinās, ka tas nenotiks pāris dienu laikā.

Tomēr internetā noteikti nemīl tukšumu, tādēļ jādomā, ka drīz vien, ja populārākais sludinājumu portāls Latvijā nelabosies un neieguldīs kaut nedaudz līdzekļus modernizācijā, tas kļūs pilnīgi novecojis un nāksies vien domāt par citiem interneta sludinājumu izvietošanas risinājumiem. Jāsaka, ka šī brīža tendences neliecina par jebkādu darbību no portāla puses, izņemot aktīvo sludinājumu maksas iekasēšanu, tādēļ var vien aicināt boikotēt to un meklēt ko labāku.

Tiešām reti gadās redzēt funkcionējošas mājas lapas, kas savu izskatu nav mainījušas gadiem un vēl turas pie dzīvības. Šķiet, ka Latvijas interneta lietotāji nav no prasīgākajiem un ir gatavi ar to samierināties. Tomēr domājams, ka vairums neapzinās, ka sludinājumu ievietošana, meklēšana un pārlūkošana var būt krietni vien ērtāka un acij tīkamāka.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This