Vecā labā medus kūka

4:18 pm by

Iespējams, ka medus kūka ir viena no retajām kūkām, kas garšo teju ikvienam. Lai arī pastāv dažādas receptes un veidi tās pagatavošanai, tā ir iecienīta ikvienā svinību galdā un vienmēr asociējas ar saldu un tīkamu našķi. Dažādos recepšu portālos iespējams izlasīt vairākas variācijas par medus tortes recepti, bet lielākoties visur ir nepieciešamas vienas un tās pašas sastāvdaļas.

Medus kūkas mīklas tipiskās sastāvdaļas:

  • Olas;
  • Cukurs;
  • Sviests;
  • Medus;
  • Soda;
  • Milti.

Visas sastāvdaļas sajaucot kopā rodas nepieciešamā mīkla biskvītam, bet tas, cik lielās proporcijās un kādā veidā šī mīkla jāpagatavo atkarīgs no norādēm receptēs.

Mīklas sastāvdaļas un veids, kā tiek cepts biskvīts, iespējams, maina medus torte izskatu vai garšu bieži vien ir ne tikai sastāvdaļu attiecība, bet arī krēms. Ja ārzemēs medus kūku gatavo bez maz vai kā maizes klaipu vai vienkārši, kā mēs esam ieraduši cept kēksus jeb tā teikt, kūku vienā gabalā, tad Latvijā ir pieņemts savādāk. Īstā medus kūka vienmēr būs vairākās kārtās ar garšīgu krēma pildījumu pa vidu.

Kūkas pildījums un rotāšana

Krēmu ikviens var izvēlēties pats, varbūt kādam pietiek ar iebiezināto pienu, kurš uzsmērēts uz biskvītu kārtām, tikmēr kāds savukārt dod priekšroku pašu gatavotam krēma, piem., no olu dzeltenumiem, saldā krējuma, cukura, medus, citrona miziņas kā piedevai u.tml.

No minētā jau var noprast, ka kūkas pagatavošana var aizņemt kādu laiku, tāpēc tie, kam ikdiena ir pārāk aizņemt vai arī nav pieredzes gatavošanā, var medus kūku iegādāties saviem svētkiem vai vienkārši pie ikdienas kafijas vai tējas tases vienkāršāk – iegādājoties to konditorejas veikalā vai vēl ērtākā veidā – online veikalā.

Arī Latvijā tortes, kūkas un citus konditorejas izstrādājumus iespējams iegādāties online. Piemērs tam ir Fēliksa Konditorejas e-veikals, kurā var pasūtīt virkni garšīgu konditorejas izstrādājumu, sevišķi, ja tie nepieciešami svētku galdiem kā privātpersonām, tā arī kādu uzņēmumu banketiem. Piedāvājumā ietilpst arī medus tortes ar saldā krējuma kārtām, kā arī cita veida tortes, kūkas un smalkmaizītes.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This