Zemes siltumsūkņu priekšrocības

6:36 am by

zemes siltumsuknis commodus.lvZemes siltumsūknis izmanto caurules, kuras ir ieraktas zemē, lai iegūtu siltumu no zemes. Šis siltums var tikt izmantots, lai apsildītu radiatorus, grīdas vai siltā gaisa apkures sistēmas, kā arī karstā ūdens piegādei. Zemes siltumsūkņi cirkulē speciālu ūdens un antifrīza mikstūru pa caurulēm, kas ieraktas zemēs (sauktas par zemes cilpu). Siltums no zemes tiek absorbēts šajā šķidrumā un tad virzās uz siltumsūkņa siltummaini.

 Tā kā zemes temperatūra ir teju nemainīga visu laiku, zemes siltumsūkņus var izmantot visu cauru gadu, pat ziemas vidū. Tas, cik garas cauruļu cilpas nepieciešamas atkarīgs no tā, cik liela ir Jūsu māja un cik daudz siltuma Jums nepieciešams. Garākas cilpas spēj piegādāt vairāk zemes siltuma, bet prasa arī vairāk vietas to uzstādīšanai.

Zemes siltumsūkņu priekšrocības:

  • Var samazināt Jūsu komunālos rēķinus, īpaši, ja aizstājat elektrisko apsildi;
  • Nav nepieciešams uztraukties par degvielas vai kurināmā piegādi;
  • Siltumsūkņus var uzstādīt ātri un pēc tam par tiem var vairs neuztraukties;
  • Nodrošina Jūsu māju gan ar siltumu, gan ar karsto ūdeni.

 Atšķirībā no fosilo kurināmo katliem, zemes siltumsūkņi piegādā siltumu pie zemākas temperatūras, bet ilgāku laiku. Ziemā tiem, iespējams, būtu labāk darboties pastāvīgi, lai apsildītu māju pilnībā. Uzstādot zemes siltumsūkni noteikti varēs pamanīt arī to, ka radiatori nav tik silti, kādi tie būtu izmantojot citu apsildes veidu.

Kā darbojas zemes siltumsūknis?

 Siltums no zemes pie diez gan zemas temperatūras tiek absorbēts šķidrumā, kas plūst pa siltumsūkņa zemē ieraktajām caurulēm. Šis šķidrums iet caur kompresoru, kas paaugstina tā temperatūru, kas pēc tam var arī sakarsēt karsto ūdeni un piegādāt to mājai. Atdzisušais cauruļu šķidrums atkal nonāk atpakaļ pazemē, kur tas atkal absorbē siltumu no zemes un nogādā to mājai. Process turpinās tik ilgi, kamēr mājai tiek nodrošināts nepieciešamais siltums.

 Lai siltumsūkņus darbinātu ir nepieciešama elektrība, bet elektrības patēriņš ir mazāks nekā pretī dotā siltuma vienību apjoms.

Ienāc šeit, lai apskatītos labāko siltumsūkņu piedāvājumu interneta vietnē Commodus.lv

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This