Zobu protezēšana un sakņu inlejas

8:59 pm by

Dzīvē var nākties saskarties ar dažādiem iemesliem, kāpēc iztrūkst vairāku zobu. Tā nemaz nav tik neierasta lieta, kad nākas saskarties ar zobu zaudēšanu. Tas ir sevišķi izplatīts vecāka gada gājuma cilvēkos un lai justos pilnvērtīgi un aizpildītu tukšuma sajūtu zobos, ir iespējams izvēlēties dažāda veida zobu protezēšanu. Viena no lietām, kas tiek pielietota dažādos zobu defektos, ko izraisījis kariess, erozija, abrāzija, dažādas zobu traumas un ir atstāts aptuveni 30% no zoba, tad tā atjaunošanai pārsvarā tiek izmantota zoba sakņu inlejas. Tas ir viens no modernās zobārstniecības produktiem, kas jau ir sevi pierādījis un tiek izmantots diezgan bieži.

Zobu protezēšana un sakņu inlejasDabīgo zoba daļas aizstājējs tiek daļēji iecementēts pacienta zoba saknē. Tādējādi tiek izveidota stabila pamatne, lai vēlāk varētu veikt bojātā zoba atjaunošanu ar zoba kroni vai tiltu. Pieejami dažādi inleju veidi –viendaļīgās vai dalītās. Viendaļīgās tiek izmantotas viensakņu zobiem, bet dalītās sastāv no atsevišķām daļām, kas palīdz atjaunot daudzsakņu zobu. Vēlāk tās daļas tiek savienotas, izveidojot pēc iespējas piemērotāku pamatni konkrētajam zobam. Atsevišķa pieeja ir pieejama arī priekšējo zobu restaurācijai. Tām ir iespējams izvēlēties vai nu lietās vai cirkonija inlejas. Cirkonija veida nodrošina labākas zobu estētiskās īpašības, taču pēc funkcionalitātes tie pilnībā neatšķiras. Lietās inlejas, kas tiek izgatavotas no metāla var spīdēt cauri cirkonija zoba kronim, kas ir arī populārs gadījumos, kad pacienta smaganas ir plānas. Pirms to ievietošanas tiek veikta bojātā zoba kanālu tīrīšana jeb endodontija. Tas tiek aizpildīts ar gutaperču un kad iekaisuma procesi ir pilnībā likvidēti, ir iespējams veikt tālāko zobu restaurāciju. Tiek izņemta daļa pildījuma un noņemts atjaunojamā zoba nospiedums. Atvere tiek nosegta ar pagaidu plombe un notiek vienošanās par kādas tieši inlejas izveidošanu. Tā tiek izgatavota precīzi pacienta zobam speciālā laboratorijā. Pēc tam tā tiek ievietota atjaunojamajā zoba saknē un nostiprināta ar patstāvīgo cementu. Pēc tam ir iespējams veikt tālāko zoba kroņa atjaunošana ar zobu kroni vai zobu tiltu.

Zoba protezēšana ļauj cilvēkam atgūt daļēji vai pilnībā zaudētu zobu bez liekām problēmām. Tā ir būtībā kā neizņemama protēze, kas lieliski pielāgojas katram pacientam individuāli. Augstās tehnoloģijas un materiāli, kā iepriekš minētās sakņu inlejas palīdz atgūt nevainojamu smaidu, neatkarīgi no tā, kas ir bija iemesls tā zaudēšanai. Tās var saukt arī par augstas kvalitātes estētiskās plombes. Zobārstniecība ir attīstījusies tik tālu, ka ļauj iegūt neizņemamās protēzes un justies ar tām pilnīgi tā pat vai pat labāk nekā ar dabiskajiem zobiem. Nedrīkst aizmirst par to, ka arī no mākslīgā materiāla sastāvošās lietas ir nepieciešams tīrīt, lai nerastos iekaisumi, jo ne jau viss cilvēka mutes dobums ir mākslīgs un tajā joprojām veidojas dažādas nelabvēlīgas baktērijas. Jūs varēsiet atkal smaidīt ar plašu smaidu, nebaidoties par to, ka kāds varētu manīt kādu iztrūkstošo zobu, vai arī mākslīgie zobi krasi atšķirsies no citiem. Šis risinājums ir arī labāks par izņemtajām protēzēm, jo nav nepieciešamības iegādāties kādu speciālu līdzekli. Viss atrodas mutes dobumā un ir tur uz palikšanu, tāpēc šādas neizņemamas tehnoloģijas izvēle ir daudz vienkāršāka un izdevīgāka. Galvenais ir visu neatlikt uz pēdējo brīdi un jau laikus parūpēties par zobu vai zobu daļu aizstājējiem, kas izmaksās daudz mazāk, nekā tad, kad atjaunošanas darbi jāveic pilnībā un prasa arī daudz vairāk laika.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai