Ātro kredītu alternatīvas – kādas tās ir?

2:19 pm by

kredītlīnijaMūsdienās kredītu iespējas ir ļoti plašas, tādēļ atliek vien izvēlēties sev piemērotāko piedāvājumu. Atkarībā no sasniedzamā mērķa, kam ir nepieciešams aizdevums, izvēlieties, kurš kredīta veids jums ir izdevīgākais. Visvieglāk iegūstamais aizdevums ir ātrais kredīts, taču vienlaikus tas ir arī visneizdevīgākais, jo ātrajiem kredītiem ir augsta gada procentu likme. Tas ir labs risinājums neparedzētās ārkārtas situācijās, taču labāk izvēlēties citus finanšu avotus. Ieteicams ir aizņemties gudri – ilgtermiņā ar zemāku procentu likmi.

Aizdevums no privātpersonas

Ja nepieciešamā summa ir salīdzinoši maza, visu pirms apsveriet domu aizņemties no kāda radinieka, drauga vai paziņas. Lai gan šis varētu šķist vislabākais variants un visticamāk tas būtu bezprocentu aizdevums, neaizmirstiet vienoties par aizdevuma nosacījumiem. Ideālā variantā būtu ieteicams slēgt līgumu par aizdevumu un tā atmaksu, kurā atrunātu abu pušu saistības. Konkrēti  izrunātas lietas palīdz izvairīties no strīdīgām situācijām un nesabojā attiecības ar tuvajiem cilvēkiem.

Aizdevums no darba devēja

Ja jūs strādājat, varat arī paprasīt avansu savam darba devējam. Avanss ir laba iespēja segt kādus negaidītus izdevumus uz savas nākotnes algas “rēķina”, turklāt bez procentiem. Tomēr ir vērts atcerēties, ka, lai gan avanss var šķist kā labākais risinājums finansiālu problēmu risināšanai, neiesaistot radiniekus un draugus, vai juridiskos kreditorus,  vajadzētu atcerēties, ka jūsu nākamā mēneša alga būs tieši par tik lielu summu mazāka, kā jūs paņēmāt avansā. Tādēļ apdomājiet, vai ar samazināto algu jums būs iespēja nomaksāt visus nākamā mēneša maksājumus, un jums nebūs nepieciešams ņemt atkārotu avansu vai aizņemties naudu citviet.

Aizdevums pret ķīlu

Kā alternatīvu ātrajiem kredītiem, var izmantot iespēju saņemt aizdevumu pret ķīlu. Ja ir nepieciešama lielāka summa, tad kā ķīlu būs nepieciešams sniegt sev piederošu automašīnu vai kādu nekustamo īpašumu – māju, dzīvokli, zemi. Mazākas summas gadījumā nereti tiek izmantoti lombarda pakalpojumi, jo tā ir iespēja ātri iegūt naudu ķīlā pret kādu piederošu mantu. Atšķirībā no aizdevuma pret ķīlu, lombards nepieļauj iespēju, ka ieķīlātā manta paliek aizdevuma saņēmēja lietošanā. Lombards izsniedz naudu mantas vērtībā, un mantu atgūst tikai pēc aizdevuma apmaksas, taču, ja tiek saņemts aizdevums pret ķīlu, īpašnieks var turpināt lietot ieķīlāto īpašumu.

Kredītkarte

Plaši izplatīta prakse visā pasaulē ir kredītkartes, kas ir laba alternatīva ātrajiem kredītiem situācijās, kad nepieciešams veikt neparedzētus pirkumus. Kredītkarte ir iespēja izmantot bankas piešķirto kredītlimitu, kad tas nepieciešams. Izmantoto summu varat atmaksāt, kad vien vēlaties, līdz tam konkrētā datumā jāatmaksā tikai procenti par naudas izmantošanu. Kredītkartes ne tikai sniedz iespēju saņemt aizdevumu ar zemāku procentu likmi, bet papildus dod citus bonusus, kā bezprocentu periods, atlaides atsevišķiem pirkumiemun pirkuma apdrošināšana pret bojājumiem un zādzībām.

Kredītlīnija

Kredītlīnija visvairāk atgādina ātros kredītus, un tas ir labs finanšu risinājums, ja nepieciešams aizdevums neparedzētiem, bet neatliekamiem pirkumiem, taču ar zemāku procentu likmi un garāku atmaksas termiņu nekā to piedāvā ātrie kredīti. Tāpat kredītlīnija ir piemērota, ja piešķirto kreditora naudu vēlaties izmantot pa daļām līdzīgi kā kredītkartes. Tā kā kredītlīniju izsniedz nebanku kreditori, aizdevuma saņemšanas process ir vieglāks un ātrāks, nekā prasot ilgtermiņa aizdevumu bankā. Visas saistības var nokārtot ātri internetā.

Apskatot dažādās alternatīvas ātrajiem kredītiem, secināms, ka aizdevumu saņemšanas iespējas mūsdienās ir ļoti plašas, ar atšķirīgiem nosacījumiem saņemšanai un atmaksai. Jums tikai atliek izvēlēties sev piemērotāko, neaizmirstot rūpīgi apsvērt kredīta atmaksas iespējas. Kā papildus alternatīvu varam ieteikt nepārtraukti veidot uzkrājumus nākotnei, atliekot konkrētu naudas summu katru mēnesi, kas noteikti jums noderēs nākamajā reizē, kad būs nepieciešams segt neparedzētus izdevumus vai vēlēsieties veikt kādu lielāku pirkumu.

 

 

 

 

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai