Auto lukturu pulēšana tavai drošībai

7:55 pm by

Dzidri lukturi ne vien skaisti izskatās, tie palielina drošību uz ceļa. Nereti uz Latvijas un visas Eiropas ceļiem redzam automašīnas ar blāviem, tādiem kā duļķainiem vai iedzelteniem lukturiem. Ko tur liegties, arī pašam droši vien ir nācies saskarties ar šo problēmu. Šādi bojājumi auto lukturiem ir ļoti izplatīti, tomēr ne visi zina, ka ar to iespējams vienkārši cīnīties — nepieciešama auto lukturu pulēšana!

Bieži vien autobraucēji uzskata, ka jāsamierinās, ka no vecākiem lukturiem nāks blāvāka iedzeltena gaisma, tomēr tā nav taisnība. Pasūtot automobiļa lukturu pulēšanu, iespējams sasniegt pārsteidzošus rezultātus! Pat lukturus, kuri kalpojuši vairāk par pieciem gadiem, šādi iespējams atjaunot to sākotnējā izskatā!

auto lukturu pulēšana

Varētu domāt, ka lukturu pulēšana ir vien automobiļa skaistumkopšanas procedūra, tomēr, atšķirībā no automobiļa virsbūves pulēšanas, tai ir arī visai manāmi praktiski ceļu satiksmes drošības ieguvumi. Pētījumā ASV noskaidrots, ka auto lukturu pulēšana palielina lukturu izgaismoto ceļa attālumu vidēji par 140%, kā arī sniedz aptuveni 3 reizes labāku apgaismojumu uz sāniem, tādējādi nodrošinot krietni labāku redzamību. Piedevām, veicot auto lukturu pulēšanu, iespējams izvairīties no pretimbraucošo autovadītāju apžilbināšanas — no aizduļķotiem lukturiem rodas daudz lielāks gaismas piesārņojums uz augšu. Visi šie faktori tiek ņemti vērā arī veicot transportlīdzekļa tehnisko apskati. Ja nevarat iziet transportlīdzekļa tehnisko apskati, šis varētu būt daudz lētāks risinājums, nekā jaunu lukturu iegāde.

Lukturu pulēšana ir īpaši aktuāla pie mums Latvijā, kur vairums autovadītāju brauc ar lietotiem automobiļiem un saltajās ziemas naktīs ir ārkārtīgi slikta redzamība, bieži vien puteņo. Profesionāļi iesaka lukturu pulēšanu veikt vismaz reizi 2 gados, pat ja šķiet, ka lukturiem nav lielu bojājumu — dažkārt piemirstas, cik gaiši var būt spēkrata lukturi, jo tie aizmiglojas pakāpeniski. Statistika liecina, ka Latvijā liela daļa ceļu satiksmes negadījumu notiek nakts laikā. Ja vadāt auto ar blāviem, aizduļķotiem un dzeltenīgiem lukturiem, jūs palielināt risku iekļūt kādā no šiem negadījumiem, jo tādējādi krietni pazemināt redzamību, kā arī citi pretimbraucošie mazāk redz jūs un tiek vairāk apžilbināti (liels daudzums no jau tā vājā lukturu apgaismojuma tiek neproduktīvi tērēts un spīd uz augšu, nevis uz ceļu). Katrs redzamības metrs ir no svara, jo jārēķinās arī ar autovadītāja reakcijas laiku. Bieži vien lukturi nerada pietiekošu redzamību, lai autovadītājs paspētu noreaģēt uz pēkšņu šķērsli, īpaši braucot pa šoseju ar ātrumu 90 km/h.

Laikam, kad nevarat iziet tehnisko apskati miglainu lukturu dēļ, nevajadzētu pienākt! Lai justos pilnīgi droši, nevajadzētu sagaidīt līdz lukturi kļūst pavisam blāvi. Jūsu auto lukturiem vajadzētu izgaismot šķēršļus vismaz 50m attālumā. Tā ir galējā robeža, kuru var pieļaut pirms lukturu pulēšanas — ja jūsu lukturi nodrošina mazāku redzamību, to blāvais apgaismojums rada nopietnu apdraudējumu ceļu satiksmes drošībai, jo uz, braucot pa tumšu ceļu, jūsu reakcijas laiks varētu būt nepietiekams, lai izvairītos no sadursmes ar šķērsli.

Lukturu pulēšana ir ārkārtīgi lēts veids, kā uzlabot drošību uz ceļa. Daudzi automobiļu īpašnieki kļūdaini domā, ka vienīgais risinājums ir lukturu maiņa., tomēr prasmīgas rokas spēs atjaunot vecos lukturus tiktāl, ka nevarēsiet tos atšķirt no jauniem! Piedevām, tas ir arī krietni ātrāk nekā automobiļu lukturu maiņa — darbs aizņem tikai aptuveni stundu, un uzreiz pēc tam varat droši doties izmēģināt atgūto lukturu jaudu uz tumšākajiem ceļiem!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This