Kā pareizi krāt naudu lielam pirkumam?

6:46 am by

kredītlīnijaIkvienam no mums kādreiz ir bijusi vēlme vai neliels sapnis, kura piepildīšanai būtu nepieciešams kādu laiku samazināt savus ikdienas tēriņus un iekrāt. Neatkarīgi no tā, vai Tavs mērķis ir jauna mājokļa iegāde vai sapņu ceļojums, tā piepildīšanai ir nepieciešama motivācija un finanšu plānošana, jo, lai gan mēs izcili protam naudu tērēt, ar tās iekrāšanu sokas nedaudz grūtāk.

Protams, ir iespējams šī pirkuma īstenošanai piesaistīt papildus finansējumu, un mēs zinām, ka internets ir lielisks informācijas avots, tomēr, ja vēlies visu sasniegt ar saviem līdzekļiem, raksta turpinājumā apkopoti ieteikumi, kas palīdzēs naudu krāt pareizi.

  • Kas ir Tavs mērķis?

Sākotnēji šis jautājums šķiet pavisam jocīgs, jo mērķis ir māja vai atvaļinājums, vai jauns auto – skaidri definēts prātā. Tomēr prātā nospraustais mērķis pastāv tikai mūsu prātos un nekādā veidā nemotivē sākt strādāt, lai to sasniegtu. Panākumu atslēga šajā punktā ir savu mērķi “uzlikt uz papīra”. Uzrakstīšana uz papīra liks kārtīgi padomāt par to, ko vēlies sasniegt, savukārt pēc tam novietojot šo uzrakstu redzamā vietā, tas nepārtraukti kalpos kā atgādinājums veicamajām darbībām.

  • Sastādi plānu

Kad esi ticis galā ar mērķa definēšanu, jāsper nākošais solis un jāsastāda plāns, kas palīdzēs to sasniegt. Pirmie soļi plāna sastādīšanā ir noskaidrot, cik lielu summu un cik ilgā laikā nepieciešams sakrāt – no šiem lielumiem attiecīgi iespējams aprēķināt summu, kas no ikmēneša ienākumiem jānovirza plāna īstenošanai. 

Nākamais solis ir pārskatīt savu budžetu, lai noskaidrotu, kāda ir pieejamā brīvo līdzekļu summa šobrīd, un cik vēl nepieciešams, lai sasniegtu mēneša plānu. Šajā solī svarīgi izvērtēt prioritātes un ilgtermiņa ieguvumus. 

Lai plāna izpilde būtu efektīvāka, nepieciešamo summu labāk atlikt mēneša sākumā vai uzreiz pēc algas saņemšanas, jo viena no visbiežākajām krāšanas kļūdām ir uzkrājumiem novirzīt nevis iepriekš noteiktu summu uzreiz pēc algas saņemšanas,bet summu, kas atlikusi mēneša beigās un visbiežāk ir mazāka nekā plānots.

  • Sāc krāt

Līdzīgi kā vēsta kādas pazīstamas sporta apģērbu firmas sauklis, gluži vienkārši ir jādara, vien jāatrod sev piemērotākais process. Mūsdienu tehnoloģijas attīstījušās jau tik tālu, ka ir iespējams izmantot arī dažāda veida aplikācijas, kas ļauj atgūt daļu naudas par veiktajiem pirkumiem, līdz ar to Tev ir papildus līdzekļi, ko novirzīt uzkrājuma veidošanai.

Var izmantot tā saukto krāšanu zeķē, ja nepieciešams sakrāt nelielu summu īsā laikā, savukārt ja plānots krāt ilgtermiņā (gadu un vairāk), ir vērts apsvērt iespēju iekrājumus veidot krājkontā, kas ļaus nopelnīt arī papildus procentus. Ja uzkrājums tiek veidots elektroniskā bankas vidē, ir iespējams noformēt automātiskos maksājumus par noteiktu summu, lai nauda uzreiz nonāk tai paredzētajā vietā. 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This