Kā uzturēt auto salonu tīrībā

6:40 am by

Ja mūsu īpašumā ir automašīna, tad ļoti iespējams mēs ikdienas automašīnā pavadām pat vairākas stundas. Un jo vairāk laika mēs pavadām automašīnā, jo vairāk mums gribās, lai tā ir tīra, skaista un ar labu smaržu. Ja jums ir brīvais laiks, tad iespējams vēlēsieties paši tīrīt savu automašīnu, nevis vest ik pa laikam automašīnu uz salona tīrīšanu. Taču, ko būtu vērts ievērot, lai automašīnu būtu viegli un ātri iztīrīt pašām?

Auto tīrīšana

Gaisa kondicionieris

Ja vēlaties, lai jūsu automašīnas griesti būtu maksimāli tīri un mitriem beņķiem (piem., iesēžoties slapjām drēbēm lietus laikā) neveidotos pleķi, tad centieties izmantot kondicionieri, nevis veriet vaļā logus, jo gaiss uz ceļa būs krietni putekļaināks. Taču ir jāatceras arī par kondicionieru tīrīšanu, lai filtri būtu tīri un sistēmā neveidotos pelējums, kas ziemas sezonā (auto atrodoties garāžā) varētu pelējumu pārnest arī uz salonu.

Slapji paklājiņi

Īpaši ziemas periodā pievērsiet uzmanību paklājiņiem un bagāžas nodalījumam, ja tur nokļūst ūdens vai sniegs. Protams šāda rūpe prasa nedaudz laika un uzmanības, bet tā jūs varat izvairīties no grīdas seguma piesūkšanos ar sāli, kas veidos ne vien rūsu zem paklājiņa, bet arī radīs nesmukus un cietus sāls pleķus, ko varēs iztīrīt vairs tikai auto ķīmiskās tīrīšanas laikā. Ja jums ir garāža, tad vienkāršākais variants ir atstāt nedaudz atvērtu logu, bet slapjos paklājiņus izņemt ārā, lai tie pažūst līdz nākamajai dienai.

Mitrās salvetes un rokas dvielis

Neatkarīgi vai ar jūsu automašīnu pārvietojas arī bērni vai tikai pieauguši cilvēki, vienmēr pastāv iespēja, ka kādam var kas izlīt vai palikt slikti. Tādos gadījumos mitrās salvetes un dvielis vai papīra dvielis būs labs palīgs, kas palīdzēs sakopt netīrību.

Smēķēšana salonā

Par smēķēšanu salonā vēlējos parunāt ne vien tāpēc, ka ilgstoša smēķēšana ne vien padara griestus dzeltenus, bet arī krietni samazina jūsu automašīnas vērtību. Tās ir jūsu tiesības smēķēt savā automašīnā, bet ir jāatceras, ka ar laiku iespējams vēlēsieties jaunāku auto, bet griestus esošajam auto var būt neiespējami iztīrīt vai izdosies iztīrīt tikai daļēji. Ja pircējs būs nesmēķētājs, tad smaka automašīnā, kuru ir ļoti grūti likvidēt īsā laikā var būt par iemeslu kāpēc viņš atsakās no auto iegādes.

Logu mazgāšana

Lai cik dīvaini tas nešķistu reizēm autovadītāji aizmirst par savas automašīnas logiem un tos netīrot mēnešiem vai gadiem – “bilde” uz ārpasauli paliek krietni pelēcīgāka 🙂 Logu mazgāšanu varat veikt kaut vai reizi 2 mēnešos – izmantojiet vienīgi logu tīrāmo līdzekli (vēlams spirta saturošu – tas labāk notīra piekaltušus nospiedumus, līmi utt..) un tīru mikrošķiedras lupatiņu vai avīzi. Nebūtu vēlams logus tīrīt ar mitrajām salvetēm vai sausu lupatu.

Atceries, ka salona tīrīšana nav tikai pedantisko cilvēku vajadzība – to vajag ikkatram, jo auto ir mūsu īpašums, kuram esam grūti pelnījuši un kurā būs patīkami iekāpt arī citiem, ja tas nesmirdēs pēc degvielas un auduma beņķi nebūs biezā slānī pārklāti ar putekļiem vai taukainiem nospiedumiem.

Ja jums vienīgais šķērslis auto tīrībai ir laika trūkums, tad salona tīrīšana būtu jāatstāj kādam tuvākajam servisam, kur šo lietu izdarīs 1h laikā.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai