Kāpēc daudziem sāpes mugurā un locītavās parādās tieši pavasaros?

6:45 am by

polikarbonāta siltumnīcasPienācis pavasaris un jūtamas ne tikai putnu čalas, bet arī saules staru siltuma prieks, kas iezogas ikkatrā cilvēkā pēc ziemas.

Diemžēl pavasaros cilvēkiem ar hroniskām slimībām un cilvēkiem ar smagām traumām ir grūtāk. Kāpēc? Jo daba mostas un viss zaļo tik strauji, ka cilvēka organisms nereti netiek tam līdzi. Pēdējā laikā arvien biežāk cilvēkiem parādās arī alerģiskas reakcijas brīžos, kad viss sāk ziedēt un tas tādēļ, ka pēdējie pavasari ir straujāki.

Cilvēkiem ar hroniskām sāpēm vai iekaisīgiem procesiem, kā, piemēram, artrītu, pavasarī ir jāuzmanās. Visvairāk pavasaros sāpes parādās sievietēm, kuras mīl dārza darbus un metas savās polikarbonāta siltumnīcas darbiņos, vai dārzā līdz ko parādās pirmie saules stari un tur pavada visu dienu.

Ikviens fizioterapeits pateiks, ka šādi pēkšņi dārza darbi nav veselīgi Tavam ķermenim. Kaplēšana, ravēšana, stādīšana, laistīšana, tās visas ir ilgstošas piespiedu pozas, kuras nevienam nav bijušas raksturīgas ziemas sezonā. Tādēļ šādi pavadot vienu kārtīgu dienu, nākamajā dienā jutīsi, ka grūti izkāpt no gultas un Tavas hroniskās sāpēs atkal ir atgriezušās. Tas ir pilnībā izskaidrojams. Jebkura ķermenim jauna aktivitāte, kuru neesi kādu laiku darījis ir jāsāk ar mazu slodzīti, respektīvi, ja iesi savos dārza darbos, tad pilnīgi pietiks, ja pirmajā dienā padarbosies stundiņu. Un ticiet, nekas siltumnīcai vai dārzam nenotiks, ja pirmajā saulainajā dienā nepaspēsiet visu paveikt. Jāsadala dārza darbi attiecīgi Tavām spējām un iespējām.

Vislabākais būtu, ja pirms došanās dārza darbos, Tu iesildītos un izstaipītos, lai visas locītavas būtu gatavas darbam. Strādājot dārzā vajadzētu censties ievērot ergonomiku un piedomāt kādās pozās tiek strādāts, vai neturi līku muguru un vai necel smago lejkannu ar apaļu muguru. Strādājot ilgstošāk, nepieciešams ik pa 30 minūtēm uztaisīt nelielu pauzi, un pastaigāt, lai ķermenis atbrīvotos. Pēc dārza darbiem arī būtu vēlams, lai izstaipies un izkustini visas ķermeņa daļas, lai varētu doties mājās ar veselu un možu ķermeni.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This