Noderīgi padomi kafijas pagatavošanai mājas apstākļos

7:31 am by

Kafijas pagatavošanaTiem, kuriem kafija ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, noteikti ir arī svarīgi, lai tā būtu garšīga. Ir vairākas nianses, kas būtu jāņem vērā, lai arī mājās varētu pagatavot un pasniegt gardu, aromātisku dzērienu.

Kafijas kvalitāte

To, kāda būs kafija, ietekmē izvēlēto kafijas pupiņu kvalitāte. Viena no opcijām ir iegādāties jau maltu kafiju, taču īsti kafijas mīļotāji dod priekšroku nemaltām kafijas pupiņām. Šobrīd mājas lapā nopērkamas dažādas kafijas dzirnaviņas, kas nodrošinās vajadzīgo malumu un citas kafijas īpašības.

Kafijas uzglabāšana

 Lai kafijas pupiņas nezaudētu savas garšas un aromāta īpašības, tās atbilstoši jāuzglabā – vislabāk tās turēt hermētiski noslēgtā traukā.

Kafijas pagatavošana

Ja kafijas pagatavošanai izmanto kafijas pupiņas, tās samal pirms dzēriena pagatavošanas. Pretējā gadījumā kafija jau būs zaudējusi daļu no savām īpašībām. Jāizvēlas arī kafijas pagatavošanas veidam atbilstošs kafijas malums. Piemēram, ja kafija tiek pagatavota tieši krūzītē, tad jāizvēlas smalkāks malums. Ja dzēriena pagatavošanai izmanto kafijas automātu, var izvēlēties vidēju malumu.

Būtisks priekšnoteikums labas kafijas pagatavošanai ir arī nepieciešamais kafijas daudzums un ūdens temperatūra. Lai pagatavotu samērā stipru kafiju, uz 150 ml ūdens nepieciešami aptuveni 7.5 grami kafijas. Kas attiecas uz ūdens temperatūru – kafijas pagatavošanā nevajadzētu izmantot verdošu ūdeni. Optimālā ūdens temperatūra šajā gadījumā ir 92 līdz 96 grādi. Svarīgi arī, lai ūdens būtu svaigs – ūdens kvalitāte būtiski ietekmē kafijas garšu.

Kafiju var pagatavot un pasniegt daudz un dažādos veidos. To var izmantot arī kokteiļu un desertu pagatavošanai. Turklāt, pagatavojot kafiju, tai var pievienot dažādas piedevas – pienu, saldo krējumu, putukrējumu, kanēli, medu, cukuru, dažādus sīrupus. Iespējas ir plašas – atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko kafijas pagatavošanas recepti.

Kur iegādāties visu nepieciešamo?

Vislabākās kafijas pupiņas atradīsi specializētos kafijas veikalos, savukārt kafijas dzirnaviņas un automātus vari meklēt ne vien tur, bet arī, piemēram, interneta veikalos, kur pieejams viss nepieciešamais gardas kafijas pagatavošanai.

Parūpējies, lai Tava ikdienas mundruma deva būtu garšīga – ņem vērā padomus un pagatavo lielisku kafiju!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This