Obligātā mašīnas apdrošināšana Latvijā.

1:04 pm by

OCTA polises no octas.lvOCTA noteikti ir svarīga katram transportlīdzeklim, kas redzams uz Latvijas ceļiem. Apdrošināšana tev palīdzēs reizēs, kad būtu netīši sanācis nodarīt zaudējumus trešajām personām un negadījumā iesaistīta apdrošinātā mašīna.

Likumā noteikts, ka OCTA noteikti ir obligāta, ja tās nav, tad piemērojams sods no 85 – simtu divdesmit eiro un 2 soda punkti, kā arī visi radušies zaudējumi, ja noticis negadījums, būs jāsedz pašam no savas kabatas. Octas darbība aptver visu ES, Eiropas Ekonomisko Zonu un arī vēl pāris citas valstis.

Cik izmaksā OCTA POLISE?

OCTA polises izmaksas noteikti ir atšķirīgas katram autovadītājam kā arī to ietekmē dažādi kritēriji. Ikvienam, kurš kaut reizi noteikti ir saskāries ar OCTAs iegādi internetā, noteikti ir radies jautājums par BONUS-MALUS sistēmu. Šāda tipa sistēma balstās uz šofera prasmi braukt – soda punktiem un arī izraisīto negadījumu vēsturi. BONUS atspoguļo bonusa punktus par braukšanu bez problēmām, taču MALUS rāda soda punktus.

Tiem klientiem, kuriem viss ir kārtībā, tiek iedota atlaide, šādā veidā samazinot polises gala cenu. Šāda sistēma noteikti ir radīta ne tikai tādēļ, lai piemērotu atlaides, bet arī, lai polises izmaksas varētu aprēķināt proporcionāli potenciālajam riskam, kā arī lai motivētu autobraucējus.

OCTAS cenu aprēķins.

Polises cenu un vērtību neaprēķina balstoties tikai uz vienu vai diviem faktoriem. Daudziem par pārsteigumu, izmaksas aprēķins tiek veikts, balstoties uz vairāk kā desmit atšķirīgiem faktoriem, saistītiem ar automašīnu pašu un tās īpašnieku. Par noteicošiem standartiem kalpo automašīnu vecums, šofera vecums un arī stāžs, mašīnas kopējais nobraukto km skaits, OCTA polises termiņš un tamlīdzīgi.

Vērā ņem arī ne tik populārus faktorus, piemēram auto šofera vecumu, iespējams, pat dzimumu, deklarēto adresi, transporta pielietojumu, gadalaiku, kurā polise tiek pirkta un daudzus citus. Kā redzams BONUS – MALUS, ir tikai viens no daudzajiem faktoriem, kuri tiek ņemti vērā, apdrošinātājam nosakot octa polises cenu un vērtību.

Cik man maksā OCTA?

Online varam izzināt ļoti daudz un dažādus OCTA polises cenu aprēķināšanas rīkus, kuri parāda cenas pie dažādiem apdrošinātājiem Latvijā.

Info, kas jāievada kalkulatoros, var atšķirties ar nelielām niansēm, piemēram, vienam kalkulatoram būs gana ar automašīnas reģistrācijas kā arī reģistrācijas apliecības numuriem, bet citi vēl lūgs norādīt apdrošināšanas periodu, personas informāciju kā arī tamlīdzīgu informāciju. Cenas aprēķini tiek rādīti 3, 6, deviņu un arī divpadsmit mēnešu periodam un tur pat arī ir iespēja polisi iegādāt elektroniski.

Der ielāgot, ka jo ilgākam periodam polise tiek pirkta, jo tā ir lētāka. OCTA polises pirkšanai vajadzīgas vien pāris minūtes. Pēc visu datu pievienošanas un arī samaksas veikšanas, OCTA tiek nosūtīta uz e-pastu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This