Par ko vērts padomāt plānojot savu nākamo atvaļinājumu?

9:32 am by

Atvaļinājums – tas vienmēr ir patīkami. Atpūta, vismaz nedēļa, divas vai pat mēnesis, kura laikā darbu un pienākumus var nostumt nedaudz malā un ne par ko nedomāt! Tiesa, bieži grēkojam un strādājam vai piestrādājam arī atvaļinājuma laikā. Vai arī – izmantojam atvaļinājumu, lai padarītu visus iekrājušos mājas darbus, kurus ikdienā paveikt nekādi nesanāk laika.

Tomēr – lai vai kā, visbiežāk atvaļinājumu cenšamies izvēlēties vasarā (lai gan ir arī tie, kam atvaļinājums ziemā šķiet īpaši tīkams). Un vajadzētu vismaz vienu nedēļu (vai pāris dienas) no sava atvaļinājuma veltīt tam, lai atpūstos. Nekādi mājas darbi, nekāda plānošana, vispār – nekāda strādāšana.

Plānojot uz priekšu, ja atvaļinājuma laikā gribas kaut kur doties – un nav svarīgi, vai tā būtu eksotiska valsts, kalni ziemā vai vienkārši lauku atpūtas namiņa īre kaut kur dziļi Latgalē, lai veldzētos klusumā un dabas mierā – laicīgi jādomā par izdevumiem un to, cik daudz varēsim atļauties un ko īsti vēlamies darīt.

  • Vismaz pāris mēnešus pirms zināmā atvaļinājuma ir vērts sākt to plānot. Izvēlēties valsti, viesnīcu vai transportu, iegādāties biļetes (jo tā sanāks daudz izdevīgāk, nekā iegādāties biļetes un rezervēt viesnīcu pēdējā nedēļa – jo īpaši vasarā).
  • Ir vērts padomāt par to, kas būs tas, ko nepieciešams likt koferī un sagādāt to laikus. Ja vēlies vasaras atvaļinājumā gozēties pludmalē un izrādīt savu jauno peldkostīmu (un figūru), sāc domāt par peldkostīma iegādi jau laikus.
  • Padomā par apdrošināšanu. Lai gan tās ir papildus izmaksas, ir vērts padomāt (jo īpaši atkarīgs no tā, kur plāno pavadīt atvaļinājumu), varbūt apdrošināšana būs daudz vērtīgāka, nekā riskēšana doties ceļojumā bez (un ciest no stipri vien lielākiem zaudējumiem).

Iespējams, ja esi plānojis lielāku un grandiozāku ceļojumu, kādi neatkārtojas dzīvē bieži, ir vērts apdomāt kādu nelielu aizdevuma iespēju, lai to realizētu (lasīt vairāk). Jo ceļojumi ir neatkārtojama pieredze, kuri ir izdotās naudas vērti. Būtiskākais – pirms tērēt kaut kam skaistam, vienalga vērts padomāt, kā tērēt gudri, ne nepārdomāti svaidīties ar naudu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This