VW revolūcija – automašīnas tautai!

5:02 am by

Mūsdienās Volkswagen sevi pierādījis kā labu automašīnu ražotāju, kas piedāvā labi nostrādātus auto modeļus par samērā pieņemamām cenām. Šajā ziņā VW turpina savu misiju, ko uzņēmums izvirzījis par mērķi tā dibināšanas laikā – VW automašīnas tika ražotas Vācijas tautai. Šoreiz neliels atskats par to, kā tad tas viss sākās.

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami tālajā 1936. gadā, kad to dibināja Vācijas darba fronte (Deutsche Arbeitsfront). Organizācijas mērķis bija vienkāršs – panākt, ka Vācijas strādnieks spēj atļauties automašīnu. Trīsdesmito gadu sākumā tas bija liels mērķis, vidējs Vācijas strādnieks varēja atļauties tikai motociklu, jo šis tirgus bija piesātināts tikai ar ārkārtīgi dārgām luksusa automašīnām. Šī iemesla dēļ, automašīna piederēja tikai vienam no piecdesmit vāciešiem. Viens bija skaidrs – Vācijā ir milzīgs tirgus pieprasījums pēc automašīnām par saprātīgām cenām, un auto ražotājs, kas to pirmais spēs piedāvāt, būs zirgā.

Vajadzību pēc šāda auto radīšanas sajuta arī tā laika Vācijas valdība – tika pat izsludināts konkurss, kura uzdevums bija radīt automašīnu, kas varētu pārvadāt 2 pieaugušos un 3 bērnus un maksātu mazāk kā 990 markas. Sekoja gari meklējumu gadi, dažādi auto dizaineri iesniedza savus priekšlikumus, bet bija skaidrs, ka summa ir pārāk zema. Valdībai vajadzēja iesaistīties – tā solīja izsniegt aizdevumus šo aut iegādei, lai tos varētu atļauties ikviens. Tā dzima Volkswagen ( kas vācu val. nozīmē “tautas auto”). Mērķis bija panākt to, ka arī Vācijas iedzīvotājiem automobiļi ir tikpat pieejami kā Amerikāņiem (ar kuriem tajā laikā Vācijai bija sīva sāncensība).

Diemžēl karš diezgan izbojāja uzņēmuma attīstību. Toties pēc tam Volkswagen kļuva par Rietumvācijas auto ikonu. Vācijas rietumiem uzplaukstot, arvien labāk gāja arī vācu tautas auto ražotājam (šis ir laiks, kad tiek radītas ikoniskākās Vācu retro automašīnas – Beetle (vai “vabolīte” un Volkswagen Type 2 (vai klasiskais ‘’hipiju autobusiņš’’ ). Vēlāk no tā paša Beetle attīstās mūslaiku leģenda – Golf.

Protams, kopš šiem notikumiem pagājis labs laiks, un VW ir mainījies. Šobrīd tas ir otrais lielākais auto ražotājs pasaulē, un tas piedāvā modeļus visās kategorijās – sākot ar izdevīgiem automobiļiem līdz pat luksusa klases aprīkojuma modeļiem. Raksts tapis sadarbībā ar Rezervesdalas24.LV

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This